Тернополян штрафуватимуть за комуналку?

Боргуєте за комуналку? Ризикуєте заплатити в кілька разів більший “штраф”. У вигляді пені. На початку лютого парламентарі прийняли за основу проект Закону “Про житлово-комунальні послуги”.

З-поміж іншого, в проекті документа йдеться про те, що за несвоєчасну оплату наданих комунальних послуг, споживача зобов’язуватимуть сплатити пеню в розмірі 0,1% від суми боргу за кожен прострочений день. При цьому, загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

До речі, пеню в Україні скасували 20 років тому, коли були затримки з виплатою зарплат, пенсій і стипендій. У 2011-му ввели знову, але механізму стягнення не прописали. І ось тепер нардепи вирішили відновити “справедливість”.

Експерти переконані, що даний законопроект заганяє споживачів у глухий кут. Адже більшість українців нині і так перебувають за межею бідності. І за комунпослуги вони не платять не тому, що не хочуть, а тому що не мають чим. А субсидія вийшла не всім. Видатки переважної більшості громадян нині значно випереджають доходи. І 60% доходів, як правило, забирає саме “комуналка”. Тож, коли постає вибір придбати ліки, їжу чи оплати за комунпослуги, вони вибирають перше, пише topnews.

Тернопіль штраф комуналка борги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі