У Тернополі планують створити два перинатальні центри

Реконструкція Тернопільського обласного клінічного Перинатального центру «Мати і дитина» фактично завершена. У березні обіцяють відкрити оновлений медичний заклад.

Нагадаємо, що ще у 2012 році у рамках Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» розпочали реконструкцію закладу. Згідно з Постановою Кабміну від 15 червня 2011 року №680, Тернопільську обладміністрацію профінансували на суму 37 млн 523,88 тис. грн, із яких 11 млн 999,88 тис. грн передбачені на медустаткування та меблі. У корпусі А-1 вищезазначеного центру, де проводили реконструкцію, підрядна організація виконала робіт на суму 15 млн 151 тис. грн.

У 2013 році через відсутність фінансування роботи не виконували. За час ремонтних робіт робоча площа Перинатального центру зменшилася удвічі - майже на 4000 кв. м, адже з роботи виключили один корпус.

Під час підготовки публікації для одного з номерів «RIA плюс», який вийшов минулого року, головний лікар Віктор Куценко зауважив, що ліжковий фонд закладу зменшився з 195 до 125 ліжок. Реконструкція Перинатального була призупинена у кінці 2012 року, і до цього часу роботи не відновили. Реконструкцію ніхто не продовжував. Обладнання, яке закупили у рамках Нацпроекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» на суму майже 12 млн грн, весь цей час консервували на базі спецмедпостачання у Збаражі.

Упродовж 2012-2015 років у провадженні слідчого відділу прокуратури області перебувало одне кримінальне провадження, розпочате стосовно службових осіб одного з будівельних підприємств та управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України.

У ході досудового розслідування слідчими прокуратури області встановлено, що службові особи підприємства та управління капітального будівництва облдержадміністрації, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, внесли завідомо неправдиві дані в акти-приймання виконаних робіт з реконструкції приміщень Тернопільського обласного клінічного перинатального центру "Мати і дитина". Посадовці завищили вартість будівельних робіт на загальну суму 125 тисяч гривень.

За результатами досудового розслідування прокуратура області направила обвинувальний акт стосовно службових осіб до Тернопільського міськрайонного суду. Суд, враховуючи, що обвинувачені вперше притягуються до кримінальної відповідальності, повністю відшкодували завдану шкоду та щиро розкаялися на підставі ст. 45 КК України звільнив їх від кримінальної відповідальності. Виділили понад 25 млн грн Минулого року роботи з реконструкції відновили.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 3 серпня 2015 року «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків” у 2015 році виділили 25 млн 810 тис. гривень для реконструкції існуючих будівель комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина». Усі загальнобудівельні роботи повністю завершили. Як розповідає директор Департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук, наразі майстри проводять роботи зі встановлення електромонтажу, устаткування системи кондиціонування, вентиляції, пожежогасіння. До 1 березня цього року пологовий відділ буде повністю введений в експлуатацію.

Ще раніше, під час спілкування з журналістами, керівник управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктор Кузяк розповів, що нові палати з усіма зручностями будуть розраховані на одну-дві породіллі. Також в оновленому корпусі планують нарешті встановити нове медичне обладнання, яке нині зберігається на складі в Збаразькому районі.  Відкриттям оновленого обласного Перинатального центру "Мати і дитина" цьогоріч не обійдеться. Як розповідає головний лікар другої міської лікарні Віктор Кміта, міська влада виділила більше мільйона гривень для облаштування Перинатального центру другого рівня на базі пологового відділення у їхньому закладі.

Перинатальний буде в лікарні №2 Що значає другий рівень? Як пояснив керівник, це дає можливість приймати пологи у жінок з певною перинатальною патологією. Раніше усі недоношені вагітності були прерогативою винятково обласного Перинатального центру.

- Наразі ми повинні придбати все необхідне обладання для того, аби мати можливість приймати передчасні пологи, - говорить пан Віктор. - Необхідно подумати про перепідготовку спеціалістів, які зможуть тут працювати. Відкриття перинатального центру на базі нашого лікувального закладу дуже доречне, адже в нас зосереджені всі необхідні фахівці, які в будь-який час можуть надати кваліфіковану консультацію чи медичну допомогу.

Відкриття перинатального центру у приміщенні другої міської лікарні тернополянам варто очікувати вже до кінця цього року, пообіцяв Віктор Кміта

Тернопіль перинатальний центр фінансування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі