• Головна
  • За показниками сільського господарства Тернопільщина – третя в Україні
12:00, 29 січня 2012 р.

За показниками сільського господарства Тернопільщина – третя в Україні

Завдяки рекордному валу зернових та зернобобових культур, високому врожаю картоплі, інших овочів, цукрових буряків та здобуткам тваринництва у 2011 році Тернопільщина стала третью серед областей України за сільськогосподарськими показниками.

Про це на спільній колегії обласної державної адміністрації та Регіонального комітету з економічних реформ у Чорткові повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації. Попри це чимало галузей сільського господарства потребують покращення. Відтак в області планують активно збільшувати площі під картоплею та іншими овочами і площі плодових насаджень, а також будують нові тепличні комбінати та овочесховища - повідомляє TV4.

Валентин ХОПТЯН голова Тернопільської ОДА

Область наша посіла загальне третє місце по показниках в сільському господарстві: в рослинництві і тваринництві. В рослинництві ми маєм взагалі рекордний вал в історії нашого краю. Є зрушення і намітились тенденції до покращення і в тваринництві, також було приємно мені доповісти, що ми з 26 по рейтингових показниках промисловості вийшли на 6 місце в Україні.

На урожай минулого року гріх скаржитись. Лише зернових та зернобобових культур на Тернопільщині зібрали на третину більше, як у попередній рік – понад мільйон вісімсот тисяч тонн. Не гірший урожай картоплі та цукрових буряків.

Андрій ХОМА начальник управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА

Цукрових буряків вироблено майже 2 млн. тонн, на 434 тонн більше, ніж у минулому році. Картоплі так само накопано рекордний урожай – 1 млн 247 тисяч, що на 416 тисяч тонн більше, ніж в минулому році.

На чверть збільшився врожай овочів. Однак їх потужне виробництво, в тому числі і картоплі, за останні 20 років майже повністю згорнули, кажуть чиновники. Чимало овочесховищ та холодильників для їх зберігання зруйновані. У 2011 році сільгоспвиробники області збільшили площі посадки цих культур, а їх валове виробництво зросло вдвічі. Тому і приміщення для зберігання запасів потроху відбудовують. Три сучасні картоплесховища облаштували в Гусятинському та Теребовлянському районах. Тепер в області таких 14.

Андрій ХОМА начальник управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА

В стадії будівництва 2 сховища ємкістю по 18 тисяч тонн кожне також в Гусятинському районі. Також для зберігання овочів введено в дію 2 овочесховища по півтори тисячі тонн в Теребовлянському районі.

Попри хороший урожай, минулий рік, кажуть аграрники, був неприбутковим. Хоча й виростили більше продукції, виручки отримали менше. Лише за рік значно зросли ціни на пальне, запчастини до техніки та добрива. Тому й прибутки мінімальні.

Василь ГРАДОВИЙ директор агропромислового підприємства

Для порівняння: ціни пшениці навесні 2011 були 2200, а тепер – 1600, кукурудзи 2200, тепер – 1500. Цукор навесні продавали по 8,50, зараз – 5,30. Картопля була 5 грн за кг, зараз не більше 80 копійок, капуста 8 гривень, тепер 30 копійок. І навіть при такій ситуації немає ринку збуту для цієї продукції.

Аби продукцію, яку вирощують аграрії Тернопільщини, можна було переробляти на місці, влада планує розширити в області промисловість.

Валентин ХОПТЯН голова Тернопільської ОДА

Ми розпочали будівництво крохмального заводу, самого потужного в Європі. Думаю, це також буде сучасне підприємство, яке дасть можливість створити робочі місця і виробництво ВВП. Ми розпочали минулого року в Заліщиках будівництво самого сучасного тепличного комбінату, яке в цьому році плануєм здати вже до 1 вересня. Це 30-гектарний тепличний комбінат.

Також цьогоріч планують почати будувати найбільший в Україні сучасний млин, який за добу випускатиме півтисячі тонн борошна, а також відновити роботу Тернопільського м’ясокомбінату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...