Кого на Тернопільщині оминуло підвищення пенсій?

«Ми — інваліди дитинства, довічно отримуємо пенсію в розмірі 949 грн. на місяць. Із вересня цього року було підвищення, але нас, інвалідів, воно оминуло. Хочемо знати, чи повинні нам повернути надбавку за три місяці, бо з грудня мінімальну пенсію підвищили до 1074 грн. Пенсію отримуємо з відділу соціальної допомоги», – пишуть у листі, який опублікований на сайті «Вільного життя», Андрій Михайлович ПАНЮС, Василь Михайлович ВИННИК, Назар Богданович МАКАРА із с. Хмелиська Підволочиського району.

На запитання відповів директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації В. БОЯРСЬКИЙ.

Андрій Михайлович Панюс, Василь Михайлович Винник, Назар Богданович Макара перебувають на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Підволочиської райдержадміністрації як одержувачі державної соціальної допомоги інвалідам із дитинства ІІІ групи, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Відповідно до порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам державна соціальна допомога інвалідам з дитинства ІІІ групи призначається в розмірі 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, із першого січня 2015 року становив 949 грн. Також відповідно до п. 2 постанови Кабінету міністрів України від 26 березня 2008 р. №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, окрім інвалідів І і ІІ груп (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягав 949 грн, таким особам надавалася щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачала до зазначеного розміру.

Таким чином, відповідно до внесених змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» і вищезазначеної постанови Кабміну розмір допомоги інвалідам з дитинства ІІІ групи з першого вересня 2015 року залишився на рівні 949 грн і розраховувався як 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (60% х 1074 грн = 644,4 грн) + 304,6 грн — доплата до 949 грн.

Із першого грудня минулого року набрала чинності постанова Кабміну від 18 листопада 2015 року №954 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 26.03.2008 року №265», згідно з якою з першого грудня підвищено розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства ІІІ групи та на дітей-інвалідів до 1074 грн.

Враховуючи вищезазначене, А. М. Панюсу, В. М. Виннику, Н. Б. Макарі державну соціальну допомогу як інвалідам з дитинства ІІІ групи призначено та виплачено відповідно до чинного законодавства.

Тернопільщина підвищення пенсій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі