Протягом 5 років тернополянин відвойовував метр власної землі

Протягом п’яти років тернополянин відвойовував метр власної приватизованої землі у сусіда. Останньому той шмат, незважаючи на факт приватизації, передала сільрада. Та попри позитивне вирішення справи у суді конфлікт триває.

Як метр землі може на роки розсварити сусідів – знають у Підгородньому. Тут один житель на метр «заліз» на сусідню ділянку, зняв шар ґрунту. І хоч суд став на захист сусіда, у якого «відкусили» землю, він досі не може використовувати землю за призначенням. Сусід, скаржиться тернополянин Владислав Підлісний, зняв шар ґрунту та змінив ландшафт.

Тож тепер треба відновити ґрунтовий покрив і побудувати підпірну стіну. Без цього, каже чоловік, на цій «надкушеній» землі неможливо ні щось посадити і виростити, ні навіть заїхати транспортом.

Змінили ландшафт

Судова тяганина через землю для пана Владислава розпочалась ще на початку 2000-х. Так, у 2005 році він дізнався, що сусіди з допомогою сільради відібрали у нього 45 кв. м землі. Причому чиновників і сусідів не зупинило те, що земля у пана Підлісного була приватизована ще з 1997 року.

- Перед Новим 2005 роком зустрів у Тернополі сусіда по земельній ділянці у Підгородньому, - розповідає 20хвилин Владислав Підлісний. – А він у мене питає, чи я був у селі. Відповів, що давно. Перепитую: „А що таке?”. Той каже, що нічого. Мовляв, треба буде пізніше у документах нам дещо звірити. У мене тоді закрались сумніви. Почав з’ясовувати, що і до чого, уже після зимових свят.

Виявилось, що у 2004 році сусіди проводили земляні роботи бульдозером у себе на ділянці. І вибрали землю не тільки на своїй території, а й на ділянці пана Підлісного – 1,5 метра завширшки і 30 метрів завдовжки. Внаслідок цього між ділянками утворився перепад висот ґрунту від 0,4 до 1,5 метра.

- Тобто сусіди самовільно, на підставі незаконного рішення сільради та змін, внесених районною архітектурою в їхній генплан забудови, зайняли частину моєї приватизованої території і зняли шар покриття, - обурюється Владислав Підлісний. – У 2005 році архітектори назвали внесення змін у генплан механічною помилкою. Я вже й погодився, що помилка механічна, хоча тут йшлось про підробку документів. А суд у 2006 році скасував рішення сільради про збільшення ділянки сусідів за рахунок моєї території.

Судились п’ять років

Історія на цьому не закінчилась. Сусіди і далі всіляко намагався довести, що той метр – їхній. Відтак із 2005-го до 2010-го вони з’ясовували стосунки у судах. Як виявилось, така історія для Підгороднього була не єдиною – проти чиновників сільради у 2005 році навіть завели кримінальну справу. Матеріали пана Владислава мали долучити до справи, однак з певних причин цього так і не зробили. Потім у Владислава Підлісного виявили онкологічне захворювання і продовжувати боротьбу він не міг.

- Я звертався до суду і щодо відновлення земельної ділянки до попереднього вигляду, - каже він. – І щодо спорудження підпірної стінки за кошт сусіда. Однак суддя вирішив, що я не довів той факт, що саме сусід зняв шар ґрунту.

Пан Владислав не мав змоги заїхати транспортом на ділянку через перепади ґрунту. А сусіди, в яких згідно з документами - лише один заїзд, фактично зробили собі два заїзди. Тож змінену ділянку використовували до 2014-го для підвезення будівельних матеріалів.

- У 2015 році я знову звернувся до суду, щоби сусід усунув створені мені перешкоди в користуванні ділянкою, - каже чоловік. – І щоби збудував підпірну стінку. Але зважаючи на досвід попередніх років, є побоювання, що сусід знову використовуватиме різні способи впливу на суд.

Сусід каже, що сам винен

Сусідом пана Підлісного є Євген Івасенко. Однак власником ділянки, за словами пана Владислава, офіційно він став лише у 2009 році.

- Біля мене будували хату двоє братів Івасенків. І батько допомагав. Але один із братів працював на той час у правоохоронних органах, тому все було записано на іншого брата. І лише тоді, коли Євген вийшов на пенсію, брат переписав на нього його частину.

Чи хоче нарешті закінчити багаторічну сусідську війну пан Євген, ми спробували розпитати у нього самого. Той заявив, що і сам хоче спорудження підпірної стінки. Але він проти того, щоб споруджували її лише на його території і за його кошти. Далі коментувати по телефону він не захотів, мовляв, приїду, тоді і поговоримо, покажу документи. Однак того ж дня зателефонував у редакцію і заявив, що коментувати нічого не буде.

- Якщо ви щось напишете, то я буду скаржитись до суду, - каже він. – Я порадився з адвокатом, і той сказав, що це – тиск на суд. Тож почекаємо рішення суду, а тоді поговоримо. Про що ви хочете писати? Що там розказав сусід?

Також пан Євген заявив, що він не мав жодного стосунку до земельної ділянки і отримав її значно пізніше, аніж «хтось» зняв сусіду верхній шар. І ландшафт, переконує він, змінив сам пан Підлісний. Той факт, що розповідь пана Підлісного підтверджена рядом судових рішень, чоловік до уваги не бере. Мовляв, скаржитись для сусіда – справа звична.

Як юристи, так і, до речі, суддя радять у цій справі зробити повторну експертизу землевпорядної документації, геодезичну зйомку. Однак грошей на експертизу тернополянин-пенсіонер не має.

Тернопіль земля суд сусіди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі