На Тернопільщину циклони принесуть дощ та мокрий сніг

У найближчі дні погодні умови на Тернопільщині, в основному, будуть обумовлені впливом циклонів, які рухаються з Атлантики через Скандинавію на Схід, та проходженням їхніх активних атмосферних фронтів, повідомляють у гідрометеоцентрі. А відтак, слід очікувати опадів.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру: «Якщо фронт теплий, це будуть у вигляді дощу опади, якщо холодний – у вигляді мокрого снігу. На окремих ділянках доріг утвориться ожеледиця. Вітер західний, 9-14 метрів за секунду, поривчастий. А 21-22 лютого місцями до 15-20, а подекуди – 24 метрів за секунду».

Від типу атмосферного фронту, каже Оксана Софінська, залежатимуть і температурні показники, передає ІНТБ

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру: «На завтрашню добу ми очікуємо проходження холодного атмосферного фронту, тому впродовж  доби температура  повітря коливатиметься від 0 до 5 градусів тепла. 21 лютого нічні температури повітря знизяться до 4 морозу – 1 тепла, денні будуть від 3 до 8 градусів тепла».

Натомість 22 лютого метеорологи очікують проходження теплого атмосферного фронту та, відповідно, підвищення температури. Нічні показники коливатимуться від 1 до 6 градусів тепла,  денні – від 8 до 13 з позначкою плюс.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру: «В подальшому, також – при проходженні атмосферних фронтів очікуються опади у вигляді дощу та мокрого снігу. І, в залежності від типу атмосферного фронту, температурні показники будуть дещо коливатися».     

Погодні умови, які ми спостерігаємо зараз, кажуть фахівці, є доволі теплими для даної пори року. До прикладу, середньодобові температури повітря перевищують кліматичну норму на 6-7 градусів. Разом з тим, така погода на Тернопільщині вже була в попередні роки, а тому вважати її аномальною не можна.

Тернопільщина циклони дощ та мокрий сніг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі