13-річний живописець з Тернополя підкорив столицю

У  Національному музеї Тараса Шевченка пройшла виставка  Павла Шачка та його наставника Миколи Дмітруха «Від учителя до учня». Завдяки перемозі 13-річного живописця з Тернополя у ІІ Всеукраїнській мистецькій акції «Мій Шевченко» столиця має нагоду вже втретє побачити  його твори.

Моєму здивуванню не було меж: невже такі картини — справді творіння юного таланту? Микола  Дмітрух каже, що «навіть фахівцям  важко усвідомити, що автор цих неймовірних робіт — підліток». Роботи Павла Шачка виокремлюються вродженим відчуттям гармонії — саме тим, чого прагнуть досягти художники впродовж усього творчого шляху. На його картинах міські вулиці, заміські краєвиди, романтичні вітрильники, — те, що бачать пильні очі й малює чиста душа. Зовні спокійний, неговіркий, він усі емоції вихлюпує яскравим калейдоскопом барв. Малює Павло на великоформатних полотнах, використовуючи акрилові фарби, пише "Урядовий кур'єр". 

Розповідає, що натхнення приходить до нього в тиші  власної кімнати. Поставивши перед собою полотно та діставши фарби, забуває про все на світі. Улюблені кольори хлопця — жовтий, червоний, синій, тому найчастіше використовує саме їх. Найбільше полюбляє малювати кораблі й море, а ще неймовірні міста — Венецію, Париж, Нью-Йорк, Прагу. Цікаво те, що там він ще ніколи не бував, але його фантазія дає змогу прокласти шлях будь-куди. Участь у різноманітних конкурсах, де зазвичай перемагає, він почав брати шестирічним. Зрозуміло, завдяки  активній підтримці батьків. Нині після уроків  хлопчина  поспішає на заняття до художньої школи та наставника  Миколи Дмітруха. Вихователь розповідає, що такий талант уперше з’явився в його понад 20-річній практиці. У школі пишаються Павлом та пророкують йому велике майбутнє. Сам він про це не замислюється і просто займається улюбленою справою.

13-річний живописець виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі