На Тернопільщині майже у 91% хворих підтвердили «свинячий грип»

В Тернопільській області продовжується діагностика грипу серед населення різними методами, які використовує у своїй роботі вірусологічна лабораторія ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» (методом флюориціюючих антитіл або МФА, полімеразно - ланцюгової реакції або ПЛР та реакції гальмування гемаглютинації або РГГА).

Незважаючи на спад динаміки захворювання грипом та ГРВІ, кількість важких форм протікання грипу серед людей залишається значною. Про це свідчить поступлення матеріалу до лабораторії саме від такої категорії хворих, включаючи пневмонії.

За епідсезон 2015 - 2016 р.р. вірусологічною лабораторією ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» обстежено на грип та ГРВІ всіма вказаними методами 510 осіб та 16 проб від померлих. Виконано 3022 дослідження, із них - 221 з позитивним результатом (119 осіб з підтвердженим результатом). Вірус грипу, як етіологічна першопричина захворювання, підтверджений у 78 осіб.

У більшості захворілих з лабораторно підтвердженими діагнозами грипу виділено саме пандемічний грип А (H1N1)sw - 91% (71 особа/151 дослідження). В інших випадках, в незначній кількості, виділялись інші підтипи грипу А, а саме: А (H2N2) – у 5 осіб, А (H1N1) – у 4 осіб, А (H3N2) – у 2 осіб, нетипований вірус грипу у 3 осіб та грип В у 1 особи.
Найбільш чутливим методом, що забезпечує точне та швидке виявлення інфекції, є полімеразно - ланцюгова реакція (ПЛР). В даний час це найбільш чутливий і специфічний метод тестування на грип з отриманням результатів впродовж 4 – 6 годин після подачі зразка. Метод ПЛР може бути використаний в якості підтверджуючого тесту для уточнення діагнозу.

Методом ПЛР спеціалістами вірусологічної лабораторії обстежено 71 особу, виявлено РНК-вірусу у 24 осіб (33,8%), із вказаних позитивних питома вага виділеного пандемічного грипу становить 95,8%, тобто 23 особи, включно 3 випадки секційного матеріалу від померлих.
Циркуляція збудника підтипу А (H3N2) виявлена в реакції гальмування гемаглютинації та полімеразно-ланцюговій реакції в поодиноких випадках.

Методом флюориціюючих антитіл (МФА), окрім 3 випадків виділення антигену нетипованого грипу А, на території області доведена циркуляція респіраторних вірусів з переважанням парагрипу (23 – парагрип, 12 – аденовірус, 6 – риносинтиціальний вірус).
Робота в даному напрямку продовжується.

Тернопільщина "свинячий грип" хворі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі