Чи нашкодили свині здоров’ю ланівчан досі невідомо

Чи несуть загрози випари свинокомплексу у Ланівцях досі невідомо.

Попри замовлену у столиці експертизу, її досі не зроблено. Все через те, що нікому фахово провести репрезентативне вимірювання концентратів шкідливих речовин.

«У нас ні екологічна служба, ні санстанція не можуть провести такі заміри. Можуть це зробити фахівці інституту Мерзєва, але така послуга у них коштує 325 тис грн», – каже заступник начальника слідчого відділу обласного управління Нацполіції Сергій Осадца.

Правоохоронцям таку суму взяти ніде.
Відтак про експертизу, наймовірніше, таки доведеться забути.

Тим часом з свинокомплексу вже почали вивозити свиней.

«Люди, які блокували доставку кормів на ферму, блокували і вивіз свиней. Але приїхали правоохоронці, роз’яснили ситуацію, тож вивіз розпочався», – зауважив начальник обласного управління НП Олександр Богомол.

Він також додав, що було досліджено патологічний матеріал свиней, які без дозволу закопували неподалік підприємства.

«Головне, встановлено, що збудника африканської чуми немає. Наразі ще в рамках ґрунтознавчої експертизи мають з’ясувати збитки, завдані стихійним скотомогильником довколишнім землям. Також люди стверджують, що даний скотомогильник був не єдиним, мовляв, туші мертвих тварин закопували у кількох місцях посеред поля. Тому плануємо перевірити цю інформацію і провести додаткові розкопки», – повідомив Богомол.

Ланівці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі