Вчителям Тернополя не можна збирати кошти з батьків на потреби школи

У школах Тернополя заборонено примусово збирати кошти. Про це  вкотре повідомляють у міській раді. Відповідний наказ видали ще у грудні минулого року.

За словами начальника управління освіти і науки Ольги Похиляк,  забезпечити достатньою кількістю фінансів усі міські школи та дошкільні заклади неможливо. Тому, дещо доводиться робити і  за батьківські кошти. Проте, усе повинно відбуватися добровільно та під контролем.

- Наявність таких фактів свідчить про зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за діяльністю педагогічних працівників. Низька поінформованість батьків щодо ефективності та прозорості використання коштів створює передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти, формує негативну суспільну думку щодо фінансових зловживань та корупції у навчальних закладах, - зазначила начальник управління Ольга Похиляк .

Відповідно до наказу, заборонено проводити будь-який примусовий збір коштів у вигляді благодійних внесків. Також зобов’язано вчителів інформувати керівника закладу про збір коштів у класах (групах), незалежно з чиєї ініціативи він здійснюється.

У разі виникнення проблем Ольга Похиляк радить звертатися безпосередньо в управління освіти і науки.

вчителі потреби школи батьківський комітет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі