• Головна
  • Кришталева печера на Тернопільщині ввійшла у ТОП-7 українських печер
13:30, 1 лютого 2012 р.

Кришталева печера на Тернопільщині ввійшла у ТОП-7 українських печер

Редакція порталу iloveukraine.com.ua обрала ТОП-7 найдивовижніших печер України. Увійшла в сімку і печера Кришталева, що в селі Кривче на Борщівщині.

Особливістю Кришталевої, окрім обладнаного екскурсійнго маршруту, є те, що в печері підвищена іонізація повітря та води й абсолютно відсутні патогенні організми. А нещодавно тут виявили мінеральний болотний мул та воду, що мають лікувальні та рекреаційні властивості.

Крім Кришталевої, до ТОП-7  увійшли й кримські печери. Найглибшою в країні є Солдатська печера, що розташована у Кримському масиві Карабі-Яйли та названа на честь безіменних воїнів, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни. А найбільша печера півострова Крим — Кизил-Коба, протяжністю близько 2,5 км. Вона знаходиться у величезному комплексі печер, утвореному річкою Субаткан та розділеному на дві частини підземним озером, отже відвідувати її варто лише з екскурсоводом. Наступна печера Криму — Мармурова — відкрита лише у 1987 році, вона є однією з найбільш відвідуваних у Європі. Перша з її галерей — це «Галерея казок», де сталагміти нагадують відомих усім героїв. Загалом довжина обладнаних екскурсійних маршрутів складає понад 1 км. Далі серед кримських перлин — Чуфут-Кале, ціле печерне місто біля Бахчисарая, засноване у V-VІ столітті як укріплення на кордоні Візантійської імперії.

У Західній Україні визначною є прикрашена сталактитами та сталагмітами печера Атлантида у Хмельницькій області. Вона була відкрита у 1969 році неподалік села Завалля, Кам’янець-Подільського району. Ця триповерхова печера відома спелеологам всього світу. Загальна довжина печери на 300 м більша, ніж у найглибшої Солдатської — 2400 м. Найбільшою печерою Українських Карпат є Романія (або Дружба). Вона схована у лісі на північній околиці села Мала Уголька, що на Тячівщині. Вхід до неї — природній кам’яний колодязь, сумарна довжина ходів печери – понад 1 км, а глибина — 46 м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...