Вибачення газети: Це не расизм, а алегорія про схожість нетверезих із мавпами

Свіжий номер "Нової Тернопільської газети" вийшов із редакційною статтею-вибаченням за попередню публікацію, що принизила гідність іноземних студентів, які навчаються в Тернополі.

"Колаж на першій сторінці газети у жодному разі не є проявом расизму. Це швидше алегорія, якою ми намагалися показати, що індивідуум чоловічої статі у нетверезому стані (будь-якої раси, національності та віросповідання), який ще й залицяється до жінки, нагадує мавпу", - йдеться у статті. 

Коментуючи наявність на колажі фото студентів Тернопільського технічного університету, у газеті відзначили, що таким чином хотіли продемонструвати, що іноземні студенти у Тернополі не лише навчаються, а й відвідують розважальні заклади, де споживають не лише безалкогольні напої - повідомляє УКРІНФОРМ

У публікації також підкреслюється: редакції прикро, що резонансна стаття "кинула тінь расизму на редакцію, Тернопіль і загалом Україну".

"Якщо публікація в газеті, а точніше, допущені в ній деякі некоректні висловлювання образили честь і гідність іноземних студентів, то редакція щиро жалкує з цього і просить вибачення", - йдеться у статті.

Нагадуємо, що тиждень тому на першій шпальті "Нова Тернопільська газета" надрукувала статтю із заголовком "Біля "Орнави" лилася "чорна" кров" ("Орнава" - місцевий торговельний центр - ред.) і підзаголовком "Араби з неграми билися за наших курвів". Матеріал проілюстровано колажем, на якому дві мавпи обіймають напівроздягнену блондинку. На задньому плані - група африканських студентів, які сидять у кафе за зсунутими столами, на яких щонайменше десять бокалів пива та пляшка горілки. Про скандальну статтю, зокрема, повідомили CNN і France24. 

Тернопільська обласна прокуратура розпочала перевірку за матеріалами публікації щодо наявності або відсутності в діях представників ЗМІ ознак злочину. Зокрема йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі