• Головна
  • Африканська громада скаржитиметься Януковичу на тернопільську газету
19:30, 1 лютого 2012 р.

Африканська громада скаржитиметься Януковичу на тернопільську газету

Африканська громада в Україні вимагає негайної реакції української влади на скандальну публікацію в тернопільській газеті. Матеріал, за їх словами, є "відвертим проявом примітивного расизму", що неприпустимо у цивілізованій країні.

Про це на прес-конференції в УКРІНФОРМі у середу заявив президент ГО "Африканська рада в Україні" Мохамед Сісей.

"Ми, представники африканської громадськості в Україні, висловлюємо свій рішучий протест проти появи в українських ЗМІ ксенофобських прорасистських публікацій. Ми звертаємося до влади України з вимогою дати негайну оцінку цій провокації", - сказав М.Сісей.

Він звернув увагу на те, що обурливий матеріал про так звану "навалу в Україну", зокрема у Тернопіль, африканців і арабів з'явився у місцевій газеті у ті дні, коли Президент України представляв у Давосі країну як потенційного членаЄвропейського Союзу.

"Газета "Нова..", її редакція, її журналісти не тільки провокаційно перешкоджають цьому історичному процесу, а й грубо порушують Конституцію своєї країни, стаття 3 якої говорить, що людина, її честь та гідність визнаються в Україні вищою соціальною цінністю. Публікація на першій шпальті газети статті є грубим викликом загальнолюдській моралі, відвертим проявом примітивного расизму, що абсолютно неприпустимо в будь-якій цивілізованій країні", - наголосив М.Сісей.

Консультант "Африканської ради в Україні" Руслан Гарба назвав надруковане сьогодні у газеті вибачення "маленьким кроком".

"Порушено Конституцію України, тому Африканська рада в Україні, наскільки я знаю, залишає за собою право звернутися до Президента України як до гаранта Конституції з тим, щоб це знайшло відповідь на такому рівні, а не тільки на рівні газети", - заявив він.

Як передавало агентство, на першій шпальті "Нова Тернопільська газета" надрукувала статтю із заголовком "Біля "Орнави" лилася "чорна" кров" ("Орнава" - місцевий торговельний центр - ред.) і підзаголовком "Араби з неграми билися за наших курвів". Матеріал проілюстровано колажем, на якому дві мавпи обіймають напівроздягнену блондинку. На задньому плані - група африканських студентів, які сидять у кафе за зсунутими столами, на яких щонайменше десять бокалів пива та пляшка горліки. Про скандальну статтю, зокрема, повідомили CNN і France24.

Тернопільска обласна прокуратура розпочала перевірку за матеріалами публікації щодо наявності або відсутності в діях представників ЗМІ ознак злочину. Зокрема йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...