Українців труять спиртом з ацетоном

Не зважаючи на те, що держпідприємства з вироблення спирту знижують потужності виробництва, горілки в магазинах не меншає.

Нелегальний ринок спирту в Україні стрімко зростає. Із лівого спирту виробляють мільйони пляшок горілки. На чорному ринку можна легко купити алкогольну продукцію, зокрема, спирт.

Журналісти програми "Гроші" вирішили купити такий продукт, після чого віддали його на перевірку в Науково-дослідний інститут спирту. "Він (спирт) містить токсичні компоненти, такі як толуол, двабутанон і ацетон. Використовувати його для харчових цілей неможливо. Він негативно вплине на здоров'я", - повідомила представник інституту. Небезпечну та контрафактну горілку з необлікованого спирту продають із-під поли майже в усіх магазинах країни. - Лише 15 гривень за пляшку, водночас як мінімальна дозволена ціна - 26 гривень.

Таємниця того, хто завдяки спиртовим махінаціям краде в бюджетників останні копійки та труїть українців, криється на державних спиртозаводах. Їх понад сімдесят в країні, і всі вони підпорядковані держпідприємству "Укрспирт". "Там якесь керівництво, там вони незрозуміло хто, там сказати, що то керівництво, там вони "смотрящі", як кримінальною мовою говорять. Просто "смотрящі", - заявив фермер Олександр із села Липники, на Житомирщині, який намагається врятувати від розкрадання місцеву гуральню.

Спиртова монополія в усі часи була золотою жилою. "Укрспирт" мав би приносити в бюджет величезні, мільярдні прибутки. Утім, приносить державі лише збитки. Збагачує монополія в нашій країні когось іншого. Виробництво спирту - за офіційною статистикою - постійно знижується. Одначе ж, горілки на прилавках чомусь не меншає.

Експерти пояснюють: спирту не стає менше - просто дедалі більша його частина відходить у тінь. Придбана на чорному ринку партія, лише підтверджує ці слова. Спиртом із держзаводів невідомі торгують наліво і направо. При цьому у керівництві "Укрспирту" відмовляються коментувати ситуацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі