Тернопільських споживачів газу готують до чергових новацій

Споживачі повинні сплачувати за спожитий газ до десятого числа місяця, наступного за розрахунковим. Користувачі не зобов’язані платити аванс, але при бажанні можуть це робити До чергових новацій готують українських споживачів газу.

Зокрема, у відповідності до порядку оплати, встановленого Правилами надання населенню послуг з газопостачання, споживачі повинні сплачувати за спожитий газ до десятого числа місяця, наступного за розрахунковим.

Також хочуть запровадити пеню за затримку оплати комунальних послуг. А от чутки про обов’язкову сплату авансу за споживання газу не мають під собою реального підґрунтя. У відповідності до Правил надання населенню послуг з газопостачання за лютий, приміром, тернополяни мали б сплатити до десятого березня, за березень – до десятого квітня і так далі. Це може спричинити певні незручності для споживачів, адже переважна більшість населення здійснює оплату за спожиті комунальні послуги 15-25 числа.

У ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» рекомендують здійснювати оплату до десятого числа, і показники просять подавати вчасно – до п’ятого числа. Разом з тим директор ДП «Газпостач» ПАТ "Тернопільміськгаз" Віталій Бобрівець висловлює припущення, що, ймовірно, незабаром умови сплати за газ стануть жорсткішими.

- Наразі тернополяни можуть оплачувати рахунки за газ у звичні для них часові періоди, - каже Віталій Бобрівець. - Ми розуміємо, що зміни у термінах оплати можуть спричиняти певні незручності для наших споживачів, відтак не здійснюємо нарахування пені за несвоєчасну оплату за послугу із постачання газу.

Вносити показник газовики все ж просять до п’ятого числа місяця, наступного за розрахунковим. Споживач за бажанням може оплачувати за газ тоді ж, коли й подає показник. Розбіжностей у нарахуванні за газ у таких випадках не повинно виникати. Проте, варто пам’ятати, що пеня для споживачів у разі невчасної або неповної оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 0,1% від суми простроченого платежу може повернутися найближчим часом. У разі ухвалення Закону "Про житлово-комунальні послуги" Верховною радою (даний Закон вже прийнятий у першому читанні 2.02.2016 р. – прим. авт).

Якщо закон затвердять, то це означатиме, що навіть за день прострочення споживачу буде нараховуватися пеня. Нагадаємо, що сайт регіонального розвитку опублікував відповідний законопроект, згідно з яким за порушення правил споживача зобов'яжуть виплатити штраф у розмірі 0,1 % від суми простроченого платежу. Він розраховується за кожен день прострочення, але не більше 100 % від загальної суми заборгованості. Зміна розміру штрафів, встановлених угодою сторін, - не допускається, - пояснили у ПАТ "Тернопільміськгаз".

- У випадку невчасної сплати за спожитий газ буде нараховуватись щоденна пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення з часу початку дії Закону. Віталій Бобрівець радить тернополянам не допускати заборгованості, щоб вберегти себе від зайвих витрат. - Реальною допомогою в оплаті за газ може стати житлова субсидія, - нагадує фахівець.

- Тому радимо не зволікати зі зверненням до управлінь соцзахисту за призначенням державної допомоги. До відділу розрахунків ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз», що розташована на вулиці Митрополита Шептицького, 20, тернополяни можуть звертатися, щоб узгодити дані щодо площі житла, кількості зареєстрованих осіб тощо.

Нагадаємо, що, у відповідності до нового Кодексу газорозподільних систем, були змінені процедура та терміни передачі показників, пише 20хвилин. Згідно із нововведенням, споживач повинен впродовж п'яти діб після завершення звітного періоду (з 1 до 5 числа наступного місяця включно – прим. авт.) надати інформацію про фактичні покази лічильника газу станом на кінець звітного місяця.

Тернопіль газ тарифи оплата
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі