Чому деяким тернополянам почали блокувати банківські картки?

Національний банк заявляє, що не вимагав від банків блокувати картки клієнтів при проведенні їх ідентифікації.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку. 

НБУ повідомляє, що останнім часом громадяни стали отримувати листи від банків щодо проходження ідентифікації. Випадки безпричинного блокування були вже зареєстровані і на Тернопільщині.

Банки просили протягом певного часу звернутися з паспортом до відділення для проведення додаткового уточнення інформації щодо ідентифікації.

НБУ нагадує, що восени 2014 року був прийнятий закон "Про запобігання та протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення".

Закон вимагає від банків регулярної ідентифікації клієнтів.

"Це міжнародна практика - банки повинні знати своїх клієнтів, як фізичних, так і юридичних осіб. В першу чергу, це допомагає в боротьбі зі схемними операціями та відмиванням коштів", - відзначає Нацбанк.

З липня 2015 року у відповідності з вимогами закону Національний банк оновив положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Їм встановлено вимогу до банків провести ідентифікацію своїх клієнтів до кінця 2015 року.

"Ми розуміємо, що проходження ідентифікації вимагає від громадян України витрати певного часу. Однак, це значний крок на шляху боротьби з шахрайством і відмиванням грошей. Будь ласка, поставтеся з розумінням до цього процесу", - закликає регулятор.

Національний банк просить банки провести саме ідентифікацію клієнтів і не вимагає блокування карток фізичних осіб.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що банки почали блокувати банківські картки за підозрілі доходи клієнтів.

Тернопіль блокування банківської картки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі