У Тернополі "Украпол" почав мстити своїм скаржникам

За зверненням незадоволених клієнтів ТОВ «Украпол», що залишились і без грошей, і без роботи, таки відкрили кримінальне провадження. «Украпол» же у свою чергу мстить скаржникам.

Зокрема тим, які підписались у колективній заяві, поданій у поліцію 2 лютого. Про це розповів один із них – Володимир Жук.

Нагадаємо, в Тернополі до листопада 2015 був головний офіс ТОВ «Украпол», фірми, яка займалась працевлаштуванням у Польщі, наданням візової підтримки та рядом інших питань. У грудні офіс «переїхав» до Києва, а ряд незадоволених клієнтів почало звертатись у різні ЗМІ, пише 20хвилин. Причина – люди так і не отримали тих послуг, за які проплатили гроші. Ряд з них написало заяви на повернення, однак надії повернути гроші не мали. Також звернулись за допомогою в Держспоживінспекцію. Як виявилось, майже у всіх договорах йшлось про надання інформаційно-консультаційних послуг, але не конкретних послуг, які замовляли.

- 17 лютого я отримав відповідь з поліції, що матеріали, зареєстровані в журналі Єдиного обліку заяв і повідомлень…за фактом мого звернення, долучать до кримінального провадження, внесеного в ЄРДР з попередньою кримінально-правовою кваліфікацією, передбаченою частиною 1 ст. 190 КК «Шахрайство», - розповідає Володимир Жук.

Загалом же, історія для пана Володимира із «Украполом» продовжується. Повернути своїх грошей, хоча після шуму у пресі кільком клієнтам таки повернули кошти, він не зміг. Готує позов до суду.

- Обіцянка – цяцянка, - каже він. – У середу, 10 лютого, мені зателефонувала представник «Украполу» і попросила принести реквізити рахунку, бо в мене велика сума на повернення і її на руки не можуть дати. Цього ж дня я приніс реквізити свого рахунку. Однак мене попросили написати знову заяву на повернення коштів на бланку їх зразка. Бо попередню заяву від грудня 2015, яку я направив рекомендованим листом і яку отримали згідно відмітки про отримання 9 грудня, вони не мають і дата написання цієї заяви не вплине на процес повернення коштів.

Писати повторно заяву чоловік відмовився. Оскільки вважає їхні вимоги – простим затягуванням часу і повернення коштів. Та запропонував їм – якщо фірма загубила заяву, то він може принести копію із супровідним листом.

- Але знову не обійшлось без сюрпризу: копію заяви з супровідним листом відмовились приймати мотивуючи, що ця дівчина-бухгалтер уже звільнена і не має права приймати кореспонденції і реєструвати її, а тут вона лише для того, щоб допомогти вирішити питання з повернення коштів !?, - обурюється він. - Та порекомендувала відправити лист на Київську адресу фірми, оскільки центральний офіс в Києві. І обмовилась, що їй казав директор: не потрібно нам було писати загальної заяви в поліцію, кошти обов’язково повернули, нехай, частинами та з переривами. А так, як ми звернулись в поліцію, то нам нехай суд допоможе повернути кошти. Що цікаво, написати лист на Київську адресу не так то легко. Оскільки, за новою адресою фірми – розташовано ряд офісів, це бізнес-центр. Відтак листи, без вказівки номеру офісу, можуть повернутись назад. Приміром, так було у випадку колишньої працівниці компанії, якій приходили листи з київської адреси, а коли ж та відправляла відповідь, то отримувала листи назад. Мовляв, адресата не знайшли.

- У такому випадку чоловіку можна надіслати заяву повторно, із зазначенням, що заява надсилається повторно, - каже адвокат Андрій Кукурудза. – Із долученням копії попередньої заяви, з прикріпленими копіями квитанцій з пошти. Терміни, упродовж яких повинні повернути гроші, повинні зберігатись. Хоча, якщо ідеться про спроби просто «відфутболити» клієнта, то таки добиватись повернення коштів найреальніше – через суд. Логічно клієнти зробили, за словами адвоката, і звернувшись у поліцію. Оскільки, чим більше заяв, тим більше підстав говорити про шахрайство.

- Поліція повинна провести перевірку, чи є розбіжності між тим, що пише в договорі, і що обіцялось клієнту, - каже він. – Перевірити, чи мають вони право надавати таку послугу, яку обіцяли і т.д.

До слова, засновник ТОВ «Украпол» Антон Флекей жодних пояснень щодо проблем з клієнтами у Тернополі, так і не надав.

Тернопіль ТОВ "Украпол" скарги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі