Неподалік Тернополя масово отруюють собак

Жителька Великої Березовиці поскаржилась журналістам, що у селищі масово труять собак. Люди підозрюють у цьому сільського голову.

- Це так жорстоко, ну хіба так можна? – обурюється пані Ольга (ім’я змінене на прохання жінки - прим. авт.). - У нас на околицях є закинуті приміщення, чому б там не зорганізувати якийсь притулок для чотирилапих?

Живуть на «Кемпінгу»

Жителька Великої Березовиці Оксана Куца розповідає 20хвилин, що улюблене місце безпритульних собак – мікрорайон «Кемпінг». Туди, мовляв, їх звідусіль звозять попередні власники та залишають.

- У нас живе один чоловік, звати його Ігор. Він доглядає за тими безпритульними псами, годує їх, - розповідає жінка. - За рік односелець витрачає приблизно 30 тисяч гривень на харчування тварин. Він розповідав, що насправді тільки одна собачка була агресивна та кидалась на людей. Її волонтери відвезли на стерилізацію. А потруїли в Березовиці спокійних безпритульних псів, вони вмирали в муках. Лише двох тому чоловікові вдалось врятувати.

Волонтер ГО «Ноїв ковчег» Інна Вовк разом з однодумцями побувала у Великій Березовиці.

- Люди самі винні: вони викидають чотирилапих на «Кемпінгу», мов непотріб, - каже вона. - Говорили і з селищним головою. Він пояснював, що собаки кусають людей. Ми забрали того агресивного песика, який нападала на перехожих. Насправді не такий він уже й злий, просто дикуватий, захищає свою територію...

За словами Інни, у Березовиці собак отруюють. Голова селищної ради Ілля Костюк каже, що жодного стосунку до отруєння тварин не має.

- Я спілкувався з волонтерами з «Ноєвого ковчегу» та «Зооцентру», звертався і в інші громадські організації, щоб допомогли з вивезенням тварин у Дичків на стерилізацію. У «Зооцентрі» сказали, що потрібно 700 гривень на те, щоб відловити і вивезти на стерилізацію одну особину. Я довго вишукував кошти. Місцеві жителі часто звертаються до мене зі скаргами на те, що собаки нападають. Але я не взяв би на себе відповідальність за вбивство тварин.

Онука досі в лікарні

Місцева жителька Марія Куча розповідає, що на її онуку безпритульні собаки на «Кемпінгу» напали не вперше. Нещодавно одна з тварин вкусила дівчину за стегно. Тепер та змушена ходити на перев’язки і приймати ліки.

- Ці собаки неконтрольовані, треба щось із цим робити, - наголошує співрозмовиця.

Ще один потерпілий – Василь Шевчук. Постраждалий звернувся у Тернопільську райлікарню, але вакцини в установі немає. От і роби, що хочеш.

Ми поспілкувалися і з представниками ТОВ «Зооцентр». Його директор Ірина Тареєва підтвердила, що агресивну собачку з «Кемпінгу» волонтери помістили на карантин.

- Мабуть, тварина так поводилась, бо охороняла людей, які її годували, - каже вона. - Шукаємо господаря. Собака був стерилізований ще до того, як його відловили.

Пані Тареєва додає, що комплекс стерилізації однієї особини коштує 700 грн. Він включає виїзд спецмашини на місце, витратні матеріали для відлову, проведення стерилізації, оплату роботи ветеринарів, двотижневе післяопераційне утримання тварини, повернення на попереднє місце. Конкретних звернень щодо стерилізації тварин у Великій Березовиці від селищної ради «Зооцентр» не отримував. Тож питання, що тут коїться з тваринами, залишається відкритим.

ДОВІДКА За ст. 299 Кримінального кодексу, «Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього,караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років».

Тернопіль отруєння собак
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі