В Тернополі гаражі назвали багаторівневим паркінгом?

На стоянці поблизу парку Нацвідродження таки будували гаражі, а не багаторівневий паркінг, як про це заявляли в мерії.

Одначе, як досі переконують у міськраді та у забудовника, – паркінг таки буде. Згодом. Мовляв, навіть проведуть громадське обговорення.

Після гучних заяв міськради, що вона турбується про тернополян, мешканців густонаселеного «БАМу», поблизу парку Нацвідродження з’явилось лише шість гаражів. А ідея про будівництво паркінгу, вочевидь, з’явилась у міськради пізніше, після шуму у пресі, пише 20 хвилин.

Адже як в інсвестугоді, так і в містобудівних умовах про жоден паркінг не йшлось і не йдеться. Нагадаємо, на стоянці на вул. Чубинського – просп. Злуки перед Новим роком розпочали будівництво. Тут, згідно із Генпланом, - зелена зона. Жодної інформаційної таблички про те, хто і що будує, не було. Серед тернополян почали поширювати чутки про появу багатоповерхівки.

Як вдалось з’ясувати, згідно з угодою, укладеною між міськрадою, КП «Масив» та обслуговуючим кооперативом «Сонячний-2015», на ділянці, виведеній за межі парку ще у 2012 році, з’явиться крита стоянка з облаштуванням електронного контролю доступу та відеоспостереження, об'єктами придорожнього сервісу – шиномонтажем та пунктом заміни мастил.

Серед засновників кооперативу – співзасновник кількох фірм, наближених до міськради, Юрій Пилипчук. Тож скидається на те, що повторюється уже традиційна схема: землю отримало КП, далі залучили інвестора. Останній врешті отримує і збудований об'єкт.

А згідно з законом, власник будівлі може претендувати на приватизацію землі.

Утім, після появи у ЗМІ інтересу до стоянки на сайті міськради з’явилась інформація про будівництво “паркінгу європейського зразка”.

Зважаючи на відсутність будь-якої інформації про будівництво, журналісти звернулись з інфозапитом в Інспекцію архбудконтролю. Пояснити ситуацію там відмовились, мотивуючи тим, що без конкретної адреси не можуть розібратись, про яку ділянку йдеться. А ще додали: “Можемо ініціювати проведення перевірки на зазначеному у запиті об’єкті”.

Це 21 січня, власне, і зробили. Результати нам надіслали 17 лютого. „Посадовими особами управління в період з 08.02.2016 по 11.02.2016 року проведено позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та встановлено, що будівництво вище вказаного об’єкта здійснюється на земельній ділянці, яка використовується на підставі витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно..., - йдеться у листі за підписом заступника начальника Інспекції Андрія Плевачука. – Проектна документація розроблена генеральним проектувальником ДК ПВІ «Тернопільагропроект» (Пилипчук тут також серед засновників – прим. ред.) та затверджена наказом директора «Масив».

Як випливає з листа Інспекції, «дані вказані в декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва гаражів та приміщення адміністративного та побутового призначення», достовірні. А проектна документація відповідає вихідним даним про проектування. Тобто тепер не тільки візуально, а й документально йдеться про те, що жодної мови про багаторівневу парковку тоді не було.

- Крім того, встановлено, що на об’єкті був відсутній інформаційний стенд, - пояснюють в управлінні. – За вказані порушення керівника КП «Масив» Гумена М. Я. притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу та приписом зобов’язано до 19.02.2016 р. встановити інформаційний стенд.

Одначе навіть якщо порушень у документації немає – зобов’язались будувати гаражі і будують, то питання зміни цільового призначення ділянки, незважаючи на мораторій, так і залишилось відкритим.

Журналісти "20 хвилин" уже закликали правоохоронців відреагувати на ситуацію. Одначе жодної реакції. Також у попередній статті ми опублікували наданий проект майбутньої будови – двоповерхового приміщення, яке аж ніяк не схоже на “паркінг європейського зразка”. Аналогічною щодо будови є і думка архітекторів області – це щонайбільше двоповерховий гараж. І є ризик того, що місць тут звичайні мешканці з навколишніх будинків не отримають.

Натомість у міськраді та в інвестора переконують, що, окрім тих шести уже збудованих гаражів, зведуть і паркінг. Принаймні про це вони заявили депутату від округу №34, до якого і належить територія.

- Забудовник переконує, що готують проект багарівневого паркінгу, - каже Назар Зелінка. – Після завершення підготовки проекту з ним ознайомлять мешканців «Канади», проведуть обговорення. Чи це буде два, чи три поверхи, поки що не можуть сказати. Частину паркомісць, імовірно, продадуть. А частину тих гаражів, які уже збудували, переобладнають. Так, приміром, вихід з двох перемурували – зробили його від дороги. Тут будуть адмінприміщення. А ще кілька гаражів переобладнають під пункти обслуговування – шиномонтаж і пункт заміни мастил.

Загалом ситуація із “паркінгом європейського зразка” нагадує обіцянки за каденції попереднього мера Романа Заставного звести ГЕС на дамбі Ставу.

паркінг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі