В Тернополі похід до лікарні коштує 30 копійок

Після того, як журналісти поскаржилися міському голові, що у поліклініках Тернополя змушують за довідки платити гроші, влада взялася до активних дій. Розповіли, за якою схемою збирають гроші, швиденько порахували усі надходження за минулий рік і відзвітували, куди кошти витратили.

На прес-конференції за участю керівників медичної галузі міста питанню благодійності приділили навіть окремий пункт. Медичні чиновники скаржилися, що держава в останні роки вкрай мало виділяє коштів на закупівлю медикаментів. Гроші дають лише на придбання кисню, наркотичних і психотропних препаратів, незначні фінанси на дезінфікуючі засоби і дрібний медичний інструментарій. Виділених грошей катастрофічно бракує на медикаменти, які необхідні для проведення лікувального процесу, повідомляє За Збручем.

– Мається на увазі не тільки таблетовані препарати чи уколи, а ті самі рукавички, той самий дрібний медінструментарій, яким користуються лікарі, це і спирт, і вата, і бинт, – бідкається заступник начальника відділу охорони здоров’я Мирослава Тарнавська.

Саме тому медики велику надію покладають саме на благодійників. Так, у минулому році безпосередньо на рахунки лікувальних закладів надійшло допомоги на 800 тисяч гривень.

– Аналіз вартості одного відвідування говорить про те, що це приблизно 30 копійок. Тобто, якщо людина внесла благодійне пожертвування в 1 гривню, то вона відшкодувала своїх три відвідування. Не більше. А скільки людей звертається в поліклініку ви знаєте самі, – зауважила Мирослава Тарнавська.

Нагадаємо, у поліклініках та лікарнях кошти з тернополян збирають волонтери благодійного фонду «Милосердя». Загалом працює біля 90 таких осіб. Лікувальні заклади мають укладені угоди з фондом. Згідно із положенням про використання коштів, гроші направляються на потреби поліклініки чи лікарні на підставі кошторисного призначення затвердженого відділом охорони здоров’я. Тому, наголошують чиновники, за використанням і отриманням благодійних пожертв тернополян встановлений чіткий і суворий контроль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі