Тернопільський перинатальний центр - результат роботи позитивний

В Тернопільській області за два останні роки вдалося зменшити смертність новонароджених дітей – з 12,88 % на 1 000 новонароджених дітей у 2009 році до 10,63 % у 2011 році.

Про це Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко заявив під час відвідування Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина», зауваживши, що такого позитивного показника вдалось досягнути завдяки його роботі.

Важливо, наголосив Юрій Павленко, що завдяки перинатальній допомозі вдається уникнути інвалідизації дітей та матерів, знизити материнську та малюкову захворюваність. «Про це сьогодні говорять не тільки лікарі, це мені сьогодні підтвердили матері Тернопільщини», - додав Уповноважений Президента України з прав дитини.

За словами керівництва закладу, половина передчасних пологів в області проведена в перинатальному центрі. Зокрема, медичну допомогу отримують вагітні, роділлі і породіллі з груп високого та вкрай високого ризику акушерської і перинатальної патології, вагітні з екстрагенітальною патологією, передчасними пологами. Працює відділення інтенсивної терапії новонароджених для допомоги маловаговим новонародженим з дихальними розладами та іншою патологією.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко позитивно оцінив діяльність перинатального центру. Як повідомив головний лікар Віктор Куценко, на протязі 2012 року в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя» буде проведена реконструкція та капітальний ремонт, дооснащення перинатального центру медичним обладнанням. Рішенням сесії обласної ради для цього виділені кошти в сумі 1 млн. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі