Невдовзі на дорогах Тернопольщини з`являться патрульні поліцейські

Тернополяни цікавляться, в яких випадках патрульні поліцейські мають право зупинити авто та оглянути салон і вміст багажника. У дорожньо-патрульній службі розповіли про законні підстави для цього та просять учасників руху не плутати візуальний огляд з обшуком.

Невдовзі на дороги Тернополя вийдуть патрульні поліцейські.

-Знаю, що в новому Законі «Про поліцію» є певний перелік підстав для зупинки автомобіля, - розповів, зателефонувавши до редакції Максим Андрійчук. – Чув, що там є суттєві зміни у порівнянні з підставами зупинки, задекларованими у Законі «Про міліцію». Які саме?

Цікавиться тернополянин і підставами, коли поліцейські мають право оглянути салон автомобіля і чи можуть примусити відкрити багажник.

Питання читача журналісти 20хвилин адресували до заступника начальника управління превентивної діяльності головного управління нацполіції в області Олега Турлая.

- Законом «Про національну поліцію» визначенні превентивні поліцейські заходи, - пояснив Олег Турлай. – У ст. 35 саме йдеться про зупинення транспортного засобу.

Поліцейський має право зупинити авто у дев’яти випадках.

Забрали із законодавчої бази право зупиняти авто у разі відсутності номерного знаку чи коли він забруднений і не проглядається на відстані 20 м. Раніше ці порушення були підставою для зупинки. Немає і пункту щодо зупинки авто під час проведення цільових заходів - операцій, відпрацювань оперативних планів - для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом та документів на транспортний засіб, каже Олег Турлай.

-Про огляд транспортного засобу йдеться у ст. 34 Закону «Про національну поліцію» - «Поверхнева перевірка», - пояснив Олег Турлай. - Поліцейський може здійснювати поверхневу перевірку речі або транспортного засобу (далі ТЗ – прим. авт.) у трьох випадках.

Передусім, якщо існує достатньо підстав вважати, що в транспортному засобі перебуває правопорушник або особа, свобода якої обмежується в незаконний спосіб.

-Якщо існує достатньо підстав вважати, що в ТЗ є річ, обіг якої заборонено чи обмежено, або яка становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи чи інших осіб, - процитував Олег Турлай. – Третя причина огляду: якщо існує достатньо підстав вважати, що річ або ТЗ є знаряддям вчинення правопорушення, або знаходиться в тому місці, де може бути скоєно кримінальне правопорушення, для запобігання якого необхідно провести поверхневу перевірку.

У цих випадках оглядати транспортний засіб поліцейський може візуально. Як салон авто, так і багажник. Причому поліцейський має право вимагати у водія відкрити кришку багажника, або двері салону.

-Просимо учасників дорожнього руху не плутати візуальний огляд з обшуком, - каже Олег Турлай. – Лише при обшуку складають акти, потрібні свідки. А якщо поліцейський побачить щось протизаконне, має діяти, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом і викликати слідчо-оперативну групу. У Законі йдеться, що під час поверхневої перевірки особа повинна самостійно показати поліцейському вміст особистих речей чи транспортного засобу.

Коли можуть зупинити авто:

Якщо є порушення Правил дорожнього руху.

Якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

Якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів до вчинення ДТП, кримінального, адміністративного правопорушення.

Або якщо є інформація, що ТЗ чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адмінпорушення.

Якщо ТЗ перебуває в розшуку.

Якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП, кримінального чи адмінпорушення, свідками якого вони є, або могли бути.

Якщо необхідно залучити водія ТЗ до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху, або поліцейським як свідка під час оформлення протоколів про адмінпорушення чи матеріалів ДТП.

Якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху.

 Якщо спосіб закріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

У разі порушення порядку визначення і використання на ТЗ спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Тернопільщина патрульні поліцейські
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі