Прощавай індивідуальне опалення?

Тернополяни не можуть встановити автономне опалення у квартирі. Згідно з новими правилами, прописаними в урядовій постанові, встановлювати автономне опалення в багатоквартирних будинках можна лише на весь дім, а не окремо на кожну квартиру, як це було раніше.

Якби система не змінилась і люди б надалі поокремо від’єднувались від централізованого теплопостачання, каже директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Йосип Куртяк, це призвело б до значних матеріальних втрат - повідомляє ІНТБ.

Йосип Куртяк: «Якби весь будинок відключився – це одне. Але якщо відключилось 50% чи 70%, а решта 30% залишиться з центральним опаленням, то ми несемо великі втрати. Тому рішенням міської ради на сьогоднішній день припинено видачі технічних умов на відключення від центрального теплопостачання».

При проектуванні будинків закладалося централізоване теплопостання згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, розповідає Йосип Куртяк. Усі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно зв’язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку. Відключення окремих квартир по стояку призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкової системи опалення та перерозподілу теплоносія, що є причиною зменшення подачі тепла на інші стояки, і внаслідок цього збільшується кількість скарг споживачів на незадовільне опалення. Ще один «мінус»: якщо у будинку лише кілька квартир відключені від центральних тепломереж, платити значно більше за газ доведеться тим, хто не встановлював автономне опалення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі