• Головна
  • На Тернопільщині через потепління чимало сіл уже потерпає від зникнення води
15:00, 2 березня 2016 р.

На Тернопільщині через потепління чимало сіл уже потерпає від зникнення води

Протягом останніх років внаслідок кліматичних змін на Тернопільщині спостерігається значне обміління або й повне висихання джерел, потоків і малих річок, зниження запасів підземних прісних вод.

У результаті цього в багатьох населених пунктах, де для побутових і господарських потреб люди використовували колодязі, зникла вода.

Це створило серйозні проблеми в першу чергу для жителів сіл, які для того, щоб отримати воду тепер змушені їхати кілька кілометрів, розповів сьогодні під час колегії облдержадміністрації директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Орест Сінгалевич.

Минулого року головам РДА розпорядженням голови ОДА Степана Барни було доручено провести інвентаризацію населених пунктів, які уже зіткнулися з даною проблемою.

Однак дане розпорядження в районах не виконали.

«Переважна більшість районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування до цього часу навіть не вивчили ситуації із водопостачанням, не організували проектування та спорудження свердловин для централізованого забезпечення водою вододефіцитних територій. Як один з аргументів такої бездіяльності висувається відсутність коштів», – повідомив під час виступу Сінгалевич.

При цьому підкреслив, що для інвентаризацій коштів взагалі не потрібно було.

А для облаштування свердловин він пропонує брати кошти з надходжень від орендної плати за ставки. Там, за його підрахунками, є чималі резерви.

«Необхідно також розробити генеральну схему та споруджувати на земельних ділянках загального користування водойми для акумуляції дощових і талих вод. Це дасть можливість не лише утримувати воду для господарських потреб, але й покращувати мікрокліматичні умови», – зазначив Сінгалевич.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода

Коментарі

Оголошення
live comments feed...