Тернополяни збираються на пікніки на місці, де знаходився палац Галлів (Фото)

Мало інформації збереглося про палац, що знаходився в передмісті Тернополя – Загребелля на Кутківецькій горі (зараз район де знаходиться тернопільська телевізійна вишка). Судячи з фото руїн замку зробленої після Першої світової війни, палац знаходився на галявині, де зараз збираються тернополяни на пікники.

Відомостей про палац: рік побудови, стиль, та світлини будівлі не вдалося знайти. Але дещо відомо про власників палацу. В 1871 році через Тернопіль на Львів було прокладено залізницю, яка дала поштовх розвитку виробництв у місті, йдеться на сайті castlesua.jimdo.coe.

“1873 р. наприкінці року з’явився найбільший промисловий заклад Тернополя, що забезпечив роботою майже 100 осіб, — американський паровий млин Рудольфа Галля”, – подає у “Хроніці міста Тернополя” Ігор Дуда. – Ця родина крім виробництва займалася і політикою. У виборах до Австрійського парламенту: «…Кандидували русин о. Володимир Громницький і єврей Рудольф Ґалль, власник парового млина. Багач Ґалль пообіцяв полякам побудувати своїм коштом костьол і завдяки цьому здобув 2905 голосів, о. Громницький — 1763,» – пише він.

Отже можна припустити, що родинний палац Галлів з’явився на Кутківецькій горі в другій половині XIX століття.

Млин був знищений під час Першої світової війни. Коли зник палац Галлів не відомо, скоріш за все він був зруйнований під час Першої світової війни і вже не відновлювався, так як родина Галлів полишила Тернопіль разом з Австрійською імперією. А решки замку розібрали на будівельні матеріали. Зараз годі і віднайти слід замку. Так закінчилася історія палацу Галлів на Кутківецькій горі.

Тернополяни збираються на пікники на місці, де знаходився палац Галлів (Фото) (фото) - фото 1
Тернополяни збираються на пікники на місці, де знаходився палац Галлів (Фото) (фото) - фото 1
Тернополяни пікники палац Галлів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі