На Тернопільщині відбувається зменшення кількості вчителів

На 83 школи і 800 вчителів поменшало на Тернопільщині за 10 останніх років. Процес скорочення триває. Це пов'язане зі зменшенням кількості учнів.

Також шкіл у 2015-2016 навчальному році у порівнянні до попереднього поменшало на 12, а вчителів – на 500, засвідчує офіційна інформація від головного управління статистики в області, повідомляє «20 хвилин».

– Скорочення кількості вчителів на Тернопільщині відбулося через вихід працівнників на пенсію і закриття їхніх вакансій – нових працівників не набирали, – говорить директор обласного департаменту освіти Ольга Хома. – У Тернопілській області є 10 шкіл, які з 1 вересня 2016 року не будуть фінансуватися через освітню субсидію. Їх фінансуватимуть місцеві бюджети. Це малі школи, в яких немає і по 25 учнів. Якщо у звичайних школах на одного учня йде 9600 грн, то у таких навчальних закладах – 38000.

Ці малі школи – це заклади І-ІІ ступенів, деталізує пані Хома. Частину з них реорганізують у школи І ступеня, тобто початкові. Але деякі будуть утримувати самі громади.

– Адже в окремих територіальних громадах сільські голови, коли ще йшли на вибори, обіцяли не закривати ці школи. Тож хочуть виконати ці обіцянки, – каже директор департаменту.
Загалом на Тернопіллі учнів меншає щороку, а 70% середніх шкіл – незаповнені, підсумовує Ольга Хома.

Тернопільщина учителя школа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі