На Тернопільщині працівники училища перекрили міжнародну трасу

У Кременці перекрили міжнародну трасу. 

Мітингувальники таким чином протестують проти відсутності фінансування і, відповідно, зарплат протягом останніх місяців, повідомляє 20 хвилин.

Люди одночасно переходять по трьом пішохідним переходам, чим повністю заблокували проїзд в напрямку Рівного, а, відповідно, і Києва та Молдови. 

Акція громадянської непокори через припинення фінансування розпочалась 3 березня 2016 р. о 8:00 год. у м. Кременець на вул. Дубенська.

Мітингувальники перекрили міжнародну трасу в підтримку всеукраїнської акції колективів профтехосвіти, на підставі рішення зборів трудового колективу ДНЗ "Кременецький професійний ліцей" від 01.03.2016 року в зв'язку з припиненням фінансування навчального закладу.

Вимоги акції:

1. Підписання Президентом змін до Закону України "Про державний бюджет", прийнятих Верховною Радою України від 04.02.2016 року № 3830-3, № 3830-2.

2. Зупинка дії норми щодо передачі майна закладів профтехосвіти з державної в комунальну власність.

3. Запобігти відключенню закладів профтехосвіти від електро - та газопостачання внаслідок тимчасової заборгованості.

4. Відновити конституційне право працівників на оплату праці та матеріальне забезпечення учнів.

У Кременці, як стало нам відомо від очевидців, - наразі гаряче. Студенти вигукують: «Стипендію!», дорослі: «Поверніть нам зарплату!». Часом з натовпу чути й вигуки: «Мера на мило!». Акція, як стало нам відомо від мітингувальників, триватиме до 9 ранку.   

– В акції протесту, про яку було повідомлено заздалегідь, бере участь близько 150 чоловік, - розповів начальник сектору комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. – Поліцейські знайшли варіант об’їзду заблокованої траси для легкового автотранспорту. В заторі наразі вантажівки й великогабаритний. Водії фур, кажуть у поліції, з розумінням поставились до акції протесту і погодились почекати годину. Адже саме о 9 мітингувальники пообіцяли розблокувати дорогу. Щодо мітингувальників, їх ніхто не каратиме, - запевнив Сергій Крета. – Люди мають право переходити дорогу пішохідним переходом. 

О 9 ранку, як стало нам відомо, акцію протесту завершили. Студенти вирушили на навчання, викладачі - на роботу.

А от мерові міста, аби потрапити на робоче місце, довелось зачекати до завершення акції протесту. Його авто люди не пропустили.   

перекиття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі