Тернопільщина відзначить 140-річчя Соломії Крушельницької

Голова ОДА Валентин Хоптян підписав розпорядження про відзначення в області 140-річчя від дня народження Соломії Крушельницької.

З метою відзначення 140-річчя від дня народження видатної оперної співачки і педагога, уродженки Тернопільщини Соломії Крушельницької утворено організаційний комітет.

Очолити його роботу запропоновано заступникові голови облдержадміністрації Петру Гочу та заступникові голови обласної ради Олегу Боберському.

В рамках ювілейних заходів передбачено провести впродовж 2012 року в загальноосвітніх школах, закладах культури області тематичні виховні інші культурно-масові заходи, присвячені вшануванню пам’яті Соломії Крушельницької.

У краєзнавчих музеях, бібліотеках області пройдуть тематичні книжкові, фотовиставки, бібліографічні огляди літератури, вечори-портрети, експозиції, відбудуться науково-краєзнавчі конференції, присвячені життю і творчості нашої славетної землячки.

У вересні ж заплановано організувати та провести урочисту академію та святковий концерт, приурочені 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької. Урочисті заходи пройдуть й у с.Білявинці Бучацького району та у с.Біла Тернопільського району, які пов’язані з життям співачки та її родини.

Крім того буде проведено конкурс хорових колективів і солістів на здобуття премії ім.Соломії Крушельницької, видано пам’ятний календар «Соломія», поновлено експозиції меморіального музею Соломії Крушельницької у с. Біла Тернопільського району та музейної кімнати у с. Білявинці Бучацького району, упорядковано могили батьків Соломії Крушельницької на кладовищі с. Біла.

У березні – квітні відбудуться творчі звіти мистецьких колективів вищих та професійно-технічних навчальних закладів області «Доки живе пісня, доти живе народ», присвячені 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі