Котельні Тернополя можуть зупинитись?

Якщо в електроенергетиків через мороз проблеми, то газовики запевняють: голубе паливо у Тернопіль постачають безперебійно і в обсягах та із тиском, яких потребують споживачі.

А газу через морози місто споживає на 35% більше, як минулого місяця - 2 млн. кубометрів щодоби, каже голова Наглядової ради акціонерного товариства "Тернопільміськгаз". Однак Віталій Бобрівець наголошує - розраховуються за голубе паливо вчасно не всі споживачі, відтак коли потепліє, а борги залишаться, котельні Тернополя можуть зупинитись.

Аби підтримати належну температуру в оселях тернополян при морозах понад двадцять градусів і при цьому подавати гарячу воду, котельні комунального підприємства "Тернопільміськтеплокомуненерго" збільшили кількість газу, яку для цього спалюють - повідомляє ТВ 4.

Йосип КУРТЯК,  директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міськради:

"На сьогоднішній день ми споживаєм як в жовтні-листопаді місяці, то ми ше раз так споживаєм - десь порядка 600-700 тисяч метрів кубічних газу. Зрозуміло, це за собою тягне і кількість грошей. Якщо ми платили 800-700 тисяч в листопаді, то зараз ми на 1,5 мільйона споживаєм за добу газу. Так що користуючись нагодою, я би просив тернополян, всіх споживачів нашої теплової енергії вчасно розрахуватись, а ми зумієм розрахуватися за газ."

Такі заклики комунальників небезпідставні: нині за газ теплопостачальники боргують 75 мільйонів гривень, 55 з них - "Тернопільміськгазу". Там кажуть: виділених лімітів голубого палива "Тернопільміськтеплокомуненерго" наразі не має. Від опломбування за борги комунальні котельні рятує розпорядження першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва про неможливість відключень під час такої погоди. Однак, повідомив нам телефоном голова Наглядової ради акціонерного товариства "Тернопільміськгаз" Віталій Бобрівець, коли морози спадуть, мова цілком може йти про відключення. Відтак вихід один - "Тернопільміськтеплокомуненерго" розрахуватись за використаний газ, споживачам послуг комунальників - за тепло і гарячу воду. На сьогодні тернополяни боргують "Тернопільміськтеплокомуненерго" 27 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі