Облрада хоче відновити на Тернопільщині вирощування тютюну

У роки стабільного виробництва тютюну в Україні господарства Тернопільської області виробляли близько 35% всього урожаю тютюнового сухого листу, який вирощувався в громадському та приватному секторах і перероблявся на місцевих тютюново-ферментаційних потужностях.

Схоже, депутати Тернопільської облради вважають, що даний бізнес на території області можна відновити.

Учора на сесії вони прийняли звернення до парламенту та Кабміну, в якому просять запровадити податкові преференції для виробників тютюну.

На їхню думку, завдяки цьому вдасться добитися відродження тютюнового виробництва в Україні і забезпечити збільшення зайнятості населення

«Зацікавленість до вирощування тютюну на українських землях проявляють вітчизняні і зарубіжні інвестори. Чинне законодавство не містить положень щодо державної підтримки тютюнового виробництва. Започаткуванню подолання економічної кризи в тютюновій промисловості мало б сприяти надання преференцій вітчизняним тютюново-ферментаційними заводам, які здійснюють перероблення ввезеної тютюнової сировини та реалізацію ферментованої тютюнової сировини», – сказано у звернені депутатів.

За їх даними, виробництво сигарет в Україні вимагає щорічно 60- 70 тис. т  тютюнової сировини.

тютюн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі