Українцям обіцяють ще тиждень сильних морозів та ранню весну

Ще тижденьвУкраїніпротримаєтьсяхолоднапогода,але вжез 12 лютогослідочікуватипотепліннядонуля. Про цезаявивглаваУкргідрометцентруМиколаКульбіда.

«Протягом7-8лютого миочікуємоподальшезниженнятемператури.Низькатемпературанасходіможестановитимінус22-28градусів.Нарештітериторії вонабудевищана 4-5градусів », -розповівКульбідавінтерв'юРадіоСвобода.

За йогословами, протягом9-11 лютоготакий температурнийрежимзбережеться.

«Аз 12 лютогослідочікувати дужеістотного послабленняморозів- вночідо 4-10градусівморозу, вденьблизько нуля», -зазначивсиноптик.

Він нагадав, що через кліматичні зміни тепер прихід весни в Україну відбувається раніше, ніж це було колись (десь від 10 днів до двох тижнів). "Тобто перехід середньої температури через нуль градусів здійснюється раніше. Але після цього дуже часто температура не зростає швидко протягом весняного періоду і створюється враження, що весна наступає повільно, не інтенсивно.

Оскільки прогноз погоди скласти на той період неможливо, то можна говорити лише про тенденції. Отож, велика ймовірність того, що так і буде", - спрогнозував Кульбіда. "Загалом весна в Україну приходить на початку березня і в середині березня досягає північних регіонів України – це норма. Враховуючи те, що вона прийде раніше, то це може бути від третьої декади лютого до початку березня", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше найвідоміший український бабак Тимко з Харківщини "напророкував" українцям ранню та затяжну весну. За прогнозами ж народних синоптиків, друга декада лютого буде холодною, а справжнє тепло прийде в середині березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі