Замість туалетів Хоптян «дарує» школярам «плазми»

1 лютого, героєм програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» був очільник Тернопільщини Валентин Хоптян. Із приходом до влади фігурант передачі вирішив забезпечити усі школи в області «найнеобхіднішим» – плазмовими телевізорами.

Депутати розповідають, аби обладнати понад 800 шкіл в області сучасними телевізорами, високопосадовець не погребував тиском на підприємців. Їх «просили» закупити телевізори та підказували, де це можна зробити.

«Ті підприємці, які відмовлялися допомагати, обов’язково на наступний день зустрічалися із перевірками з податкової, прокуратури, санепідстанції. У пана Хоптяна це є така «фішка». Один і той же телевізор міг «гуляти» двома школами. Сьогодні подарували одній школі, а завтра – вже іншій. Головне, аби його «розпіарили» як великого благодійника», – розповів депутат Тернопільської обласної ради Роман Навроцький.

Обурений і депутат Верховної Ради Василь Деревляний. Каже, пам’ятає, як сказав Валентин Хоптян, відвідавши одну із шкіл.

«Коли я прийшов у школу, – казав Хоптян, – то побачив, що там немає елементарного – плазмових телевізорів!» Хоптян не дивився на вікна, на двері, чи є теплий туалет для діточок. Холодно, зима, шифер на дах, може, деякий треба, а йому захотілося плазмового телевізора», – зауважив Василь Деревляний.

За його словами, частину цих телевізорів уже «списали», інші директори вимушені носити щодня додому, адже школи часто не обладнані сигналізацією. Решта – висять на стінах і покриваються пилюкою, бо ними не користуються.

«Багато директорів шкіл кажуть, що, якби їм дали чотири тисячі гривень (саме стільки в середньому коштує плазмовий телевізор – ZIK), то вони б насамперед відремонтували вікна або туалет облаштували, бо діти змушені ходити на вулицю», – розповів Василь Деревляний.

Невдовзі у студію зателефонував Михайло Глушко, у якого вряди-годи Валентин Хоптян винаймає житло та який, завдяки високому покровительству голови ТОДА, отримав у користування майже 340 га землі на Тернопільщині.

«Знайте, одна із основних програм вже виконана! Майже в усіх школах Підволочиського району і Тернопільщини загалом зроблено для діточок внутрішні туалети», – зазначив Михайло Глушко.

Із захисником Валентина Хоптяна глядачі програми категорично не згідні.

«Туалети? Сміх крізь сльози. В селі Новосілка школу 16 років не можуть відкрити! Діти навчаються у тісних класах, дихають димом від вугілля. А телевізор є! Добре чужими руками вогонь загортати!», – пише на електронну пошту глядач Андрій.

А пан Петро додає: «На облаштування внутрішніх вбиралень в школах не було виділено жодної державної копійки. Директори вкотре змушені були побувати в ролі жебраків, прохаючи кошти в батьків, вчителів та місцевих підприємців!».

А глядач Олег розповів, що «після приймання школи комісією, з’ясувалось, що туалет там є, а каналізація не підведена».

Окрім того, за словами глядача Олександра, Валентин Хоптян «заставляє начальників управлінь сільського господарства РДА збирати з аргопідприємців продуктові пакунки, котрі потім В. Хоптян роздає малозабезпеченим громадянам від свого імені».

Отож, Валентин Хоптян не забув відзвітувати, як виконав програму «отелевізорення» шкіл. Але у звіті, котрий продемонстрували депутатам облради, про участь підприємців навіть не згадується. Натомість, було написано, що програму виконувала Тернопільська ОДА спільно із райдержадміністраціями!

Журналісти «Хто тут живе?» телеканалу ЗІК підрахували: якщо у Тернопільській області близько 800 шкіл, а ціна одного телевізора від 4000 гривень, то на «отелевізорення» району підприємці витратили понад 3,2 млн гривень!

На досягнутому Валентин Хоптян зупинятися не збирається. Депутати розповідають: у найближчих планах фігуранта програми – забезпечити кожен клас у школі «плазмою». Щоправда, коштів в обласному бюджеті на подібну програму – катма.

«Насправді немає нічого поганого у тому, що телевізори потрапляють до шкіл. Зрозуміло, що вони там потрібні. Але натомість насторожує факт, як це робиться!», – резюмував ведучий програми «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі