
10:30, 7 березня 2016 р.
Близько десятка закладів галузі охорони здоров’я на Тернопільщині планують відремонтувати в цьому році
Близько десятка закладів галузі охорони здоров’я планують відремонтувати в цьому році за кошти Фонду регіонального розвитку. На це передбачено понад 30% усіх надходжень по лінії Фонду. Крім того, модернізувати медицину області планують за кошти державної субвенції та гроші, передбачені на розвиток громад. А це ще десятки мільйонів гривень.
Про грандіозні плани щодо закладів охорони здоров’я області днями розповів голова Тернопільської ОДА Степан Барна. За його словами, галузь медицини є у цьому році пріоритетною для області, тому значну частину наявних ресурсів спрямовуватимуть саме на покращення якості надання медичних послуг населенню.
- Тернопільщина сформувала найбільше громад в Україні – 26. Жодна з них не може функціонувати без лікувального закладу, - каже Степан Барна. - Цього року територіальні громади області спільно отримають на свій розвиток 141 млн. грн. Частина з них буде спрямована на ремонт та відкриття об’єктів медичної сфери. Зокрема, фельдшерсько-акушерських пунктів. Вважаю, що цієї суми достатньо, щоб забезпечити функціонування різних галузей діяльності: роботу адміністративних центрів, пожежних частин, поліцейських відділків, ну і, звісно, амбулаторій.
До слова, в області наразі працює 18 ФАПів. Частина з них є новозбудованими, відтак не потребують великих інвестицій.
Крім того, покращення обслуговування населення у лікувальних закладах області є ключовим напрямком у частині фінансування проектів за кошти Фонду регіонального розвитку, повідомляє Номер один. На ці потреби передбачено третину коштів, які отримає область.
- У цьому році буде завершено реконструкцію інфекційного відділення для дітей та дорослих в одному з корпусів лікарні швидкої допомоги у Тернополі. Це спільна робота Тернопільської міської ради та адміністрації. Попри те, що відділення повинне має статус міського, воно повинно максимально надавати послуги для всіх жителів і стати базовою інфекційною лікарнею в Тернопільській області, - каже Степан Барна.
Також у цьому році планують завершити ще один об’єкт, роботи на якому розпочалися торік. Це радіологічний корпус університетської лікарні з надбудовою під розміщення лабораторного комплексу. Перш за все мова йде про завершення будівельних робіт. Крім того, тут заплановано придбати нове медичне обладнання для створення сучасного діагностичного центру.
- Зараз в області є кілька приватних комп’ютерних томографів. Однак не всі жителі області можуть дозволити собі обстеження на такому обладнанні, тому що процедура є доволі дорогою. Придбавши обладнання за кошти бюджету, думаю, цю проблему буде вирішено і жителям нашої області більше не доведеться їздити на обстеження в інші області. Увесь спектр послуг вони зможуть отримати в наших лікувальних закладах, - каже Степан Барна.
Загалом на об’єкти медицини передбачено 35 млн. грн. із 93 млн., які отримала область по лінії Фонду. Крім того, «воскресити» медицину області посадовці мають намір і за кошти державної субвенції. Так на базі університетської лікарні планують створити сучасний кардіоцентр. Мова йде про суму у 20 млн. грн. За ці кошти в області хочуть придбати ангіограф, без якого функціонування центру є неможливим. Фахівці лікувального закладу вже давно говорили про необхідність такого обладнання. Хвороби системи кровообігу посідають перше місце у структурі захворюваності та смертності в Україні. А Тернопільщина є однією з лідируючих областей у цьому рейтингу. Відкриття центру дозволило б суттєво знизити смертність від хвороб серця та судин. Позитивна практика такої діяльності є у міській клінічній лікарні Тернополя №2. Медики університетської лікарні вже пройшли навчання за кордоном, тому до роботи на новому обладнанні готові. Зараз питання залишається за фінансуванням.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:32, 16 травня
11:16, 12 травня
4
00:06, 5 травня
live comments feed...
Коментарі