На тернополян чекає 2 етапи підвищення вартості електроенергії. Чи подорожчає проїзд в електротранспорті?

Із 2 березня у Тернополі зросла вартість проїзду в електротранспорті. Замість звичних 1,5 грн. пасажири платитимуть 2 грн. Незмінним тариф залишився лише для школярів та студентів – 1 грн. Усі пільгові категорії населення й далі користуватимуться електротранспортом безкоштовно.

Собівартість проїзду, за розрахунками фахівців, становить 2,75 грн. Зростання тарифу пов’язане з подорожчанням однієї з головних його складових – електроенергії. Її вартість для комунального підприємства збільшилась більш ніж удвічі. За словами начальника управління транспорту та зв’язку міськради Ігоря Мединського, попри зростання тарифу він і далі залишатиметься збитковим.

– Комунальне підприємство подало розрахунки, відповідно до яких тариф у тролейбусах повинен становити щонайменше дві гривні. Це пов’язано зі стрімким зростанням вартості електроенергії, наприклад, ще рік тому підприємство у місяць платило за електроенергію 250 тис. грн., з 1 березня платитиме 750 тис. грн., а також зі зростанням цін на запчастини до транспорту та індексацією заробітної плати, – розповідає Ігор Мединський.

Протягом 2016 року заплановано ще два етапи підвищення вартості електроенергії, що в кінцевому результаті зробить електрику вп’ятеро дорожчою, ніж на момент останнього затвердження тарифу на перевезення.

Крім того, через індексацію суттєво зросли витрати на заробітну плату. Якщо півроку тому фонд зарплати з нарахуваннями становив у межах 1,35 млн. грн., то сьогодні – більше двох. Також варто відзначити, що КП «Тернопільелектротранст» досі не отримало з держбюджету відшкодування за перевезення пільгових категорій населення, що значно ускладнило ситуацію на підприємстві.

– Я розумію, що підвищення вартості перевезення – це болюче питання для тернополян, однак якщо ми не будемо фінансово підтримувати комунальне підприємство, не піднімемо вартість проїзду, то можемо просто втратити цей вид транспорту в місті, – каже Ігор Мединський.  Як з’ясувалося згодом, щоб знизити тариф із 2,75 до 2 грн., погодилися покрити частину витрат КП з міського бюджету.         

Підвищення вартості електроенергії проїзд в електротранспорті
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі