На Тернопільщині розташована єдина у світі горизонтальна печера (Фото)

Млинки - єдина в своєму роді печера, ходи якої розташовуються горизонтально. Її історія почалася ще тоді, коли на місці сучасної Тернопільської області знаходилося одне з сарматських морів.

Нинішні ходи печери - це колишні тріщини в дні моря, які з часом збільшилися під руйнівним впливом води. Через кілька сотень років водойма повністю висохла, залишилося тільки гіпсове дно, засіяне всілякими лазами і ходами, пише Depo

Печеру називають "Млинки" в честь однойменного стародавнього селища, в якому працювали чотири млини.

Ще в 18 столітті селяни використовували одну з них для переробки гіпсу, видобутого в печерах. Видобуток каменю припинили трохи менше століття тому, сьогодні ці місця - найважливіша природна пам'ятка України. Майже всі ходи в ній дуже вузькі, без спеціального одягу та спорядження по ним не пробратися.

Туристичні групи в печеру Млинки формують по 4-6 чоловік, а вартість одного вхідного квитка становить 150-200 гривень.

Всередині печери знаходиться кілька красивих залів з білими, жовтими, червоними і навіть чорними кристалами та сталактитами, а повітря печер визнане одним з найчистіших і корисних для організму людини.

На Тернопільщині розташована єдина у світі горизонтальна печера (Фото) (фото) - фото 1 На Тернопільщині розташована єдина у світі горизонтальна печера (Фото) (фото) - фото 1 На Тернопільщині розташована єдина у світі горизонтальна печера (Фото) (фото) - фото 1 На Тернопільщині розташована єдина у світі горизонтальна печера (Фото) (фото) - фото 1
Тернопільщина горизонтальна печера
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі