На Тернопільщині знову очікують -30 морозу

Тим часом морози на Тернопільщині не поспішають відступати. Ще завтра, сьомого лютого в нашій області синоптики прогнозують вночі дванадцять - сімнадцять, а вдень дев'ять-чотирнадцять градусів морозу, а також сніг.

Вже з восьмого лютого температурні показники знову підуть на спад, а опади припиняться. У гідрометцентрі кажуть - можливе зниження навіть до мінус тридцяти. А загалом, погода цієї зими б'є усі температурні рекорди.

До сьомого лютого територія Тернопільщини перебуватиме під впливом циклону, центр якого розташований над Грецією, кажуть у гідрометеоцентрі, тому синоптики прогнозують вночі та вранці сніг, вдень - без опадів, місцями - слабкий туман та пориви вітру. Температура повітря вночі - дванадцять-сімнадцять градусів морозу, вдень - дев'ять -чотирнадцять з позначкою мінус. Проте вже восьмого лютого наша область знову потрапить під вплив сибірського антициклону - температурні показники знизяться, а сніг поступово припиниться. На восьме -дев'яте лютого синоптики прогнозують вночі мінус дев'ятнадцять-двадцять чотири градуси, вдень - мінус десять-п'ятнадцять. З десятого до чотирнадцятого лютого буде ще холодніше.

- Ми думаємо, що температурні показники не повинні опускатися нижче 30 градусів, тобто це буде достатньо холодна погода. Станом навіть на сьогоднішній день ми маєм досить низьку температуру повітря. Середньодобова температура повітря нижча від кліматичної норми на 10 градусів. Тобто це є дуже холодно відносно кліматичної норми, буде ще холодніше, але нижче 30 градусів ми очікуєм, що температурні показники не будуть опускатися,- каже Оксана СОФІНСЬКА,  завідувач сектору Тернопільського обласного центру з гідрометеорології.

Окрім того того, що перевищують норму, температурні показники цієї зими на Тернопільщині б'ють рекорди попередніх років.

- Найхолоднішою ми спостерігали ніч 3 лютого. За весь період спостереження з 1946 року такої холодної ночі в нас ще не було. Температурні показники вночі опускалися до 33,3 градусів морозу. Це є абсолютний мінімум для тернопільської області і для міста Тернополя загалом,- каже Оксана СОФІНСЬКА.

Потепління і сніг синоптики прогнозують не скоріше, ніж п'ятнадцятого лютого. А вже наприкінці зими можливі навіть плюсові температури. Якою ж буде весна, кажуть в гідрометцентрі, говорити ще рано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі