• Головна
  • У мерії обіцяють заборонити встановлення торговельних споруд на Театральному майдані
14:30, 10 березня 2016 р.

У мерії обіцяють заборонити встановлення торговельних споруд на Театральному майдані

У Тернополі таки можуть заборонити встановлення споруд торговельного чи іншого призначення, а також виносних площадок кафетеріїв на території Театрального майдану.

Зробити це планують на найближчій сесії.

Про це йдеться у відповіді на петицію Бориса Машлянки за підписом заступника міського голови Володимира Дідича.

Приводом для петиції стало спорудження торгового павільйону, який ще й приховав у собі виявлений оригінальний барельєф із назвами районів Тернопільщини.

Його виявили після того, як поблизу корпусу медуніверситету на майдані демонтували кіоски. Та вже невдовзі на цьому ж місці почали зводити нову конструкцію.

Водночас у відповіді Володимира Дідича вказано, чому не буде заборонено встановлення всіх малих архітектурних форм,  як це пропонувалося в петиції.

«Поняття «малі архітектурні форми і тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності» визначено статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». 

1. Мала архітектурна форма - невелика споруда декоративного, допоміжного чи іншого призначення, що використовується для покращення естетичного вигляду громадських місць і міських об’єктів, організації простору та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів. 
До малих архітектурних форм належать: 
1) альтанки, павільйони, навіси; 
2) паркові арки (аркади) і колони (колонади); 
3) вуличні вази, вазони і амфори; 
4) декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; 
5) монументальна, декоративна та ігрова скульптура; 
6) вуличні меблі (лавки, лави, столи); 
7) садово-паркове освітлення, ліхтарі; 
8) сходи, балюстради; 
9) паркові містки; 
10) обладнання дитячих ігрових майданчиків; 
11) павільйони зупинок громадського транспорту; 
12) огорожі, ворота, ґрати; 
13) меморіальні споруди (надгробки, стели, обе¬ліски тощо); 
14) рекламні та інформаційні стенди, дошки, вивіски; 
15) інші об’єкти, визначені законодавством. 
2. Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених тех¬нічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без облаштування фундаменту. 
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 кв. м по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
3. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів». 

Виходячи з даного переліку не можна вести мову про повну заборону встановлення малих архітектурних форм на території Театрального майдану та навколо нього. Особливо це стосується декоративних фонтанів, монументальних споруд, ліхтарів, сходів тощо. 

Однак Тернопільська міська рада підтримує заборону встановлення виносних площадок кафетеріїв, торговельних павільйонів, лотків, будиночків для здійснення торгівлі. 

Саме тому відповідними виконавчими органами підготовлено проект рішення Тернопільської міської ради про заборону встановлення споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, виносних площадок кафетеріїв на території Театрального майдану, його околицях та під’їзних дорогах», – йдеться у відповіді за підписом Дідича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Театральний майдан

Коментарі

ТОП новини
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...