У березні тернополян чекає друга хвиля грипу

Кількість хворих на грип та ГРВІ у Тернополі зменшилась. Проте епідеміологи застерігають, що березень – місяць небезпечний.

Адже погода часто міняється, а у людей після зимового періоду авітаміноз, тож ризик захворіти вищий. І хоча перша хвиля грипу мешканцям міста уже не страшна, але друга попереду. У Санепідемслужбі прогнозують другу хвилю грипу на Тернопільщині. І хоча показник захворюваності нижче епідпорогу, лікарі застерігають, що варто бути напоготові, адже ситуація неспокійна, передає TV4

– Ситуація стосовно грипу та гострих респіраторних ситуацій за минулий тиждень, в принципі, розцінюється, як така, що відповідає середньому рівню захворюваності за останні роки. Тобто показник захворюваності в нас складає 32,2 випадки на 10 тисяч населення при епідпорозі 52,5. Ми говоримо про те, що дійсно показник нижче епідпорогових значень. Відповідно сам показник складає 61,3 до порогу. Проте, як ми бачимо, березень – це такий місяць, і знаємо ми з попередніх років, що може в нас бути ріст захворюваності, – розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.

Епідеміологи кажуть, що захворюваність на грип та ГРВІ на Тернопільщині, порівняно з зимовим періодом, знизилась, проте кількість хворих чимала. Медики кажуть, що зростає й кількість дітей, які звертаються за меддопомогою. В загальній структурі захворілих, вони складають майже 59%. Коли в попередні тижні їх кількість становила 51 та 52 %. Почастішали випадки звернень у лікарні людей з ускладненнями.

Тернопіль друга хвиля грипу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі