Як тернополянин втрапив у неприємну історію, яка закінчилась рукоприкладством?

Кажуть, що найкращий захист – це наступ. У цій історії було і те, й інше. У хід пішли навіть кулаки. Так до журналістів звернувся Дмитро Рабченюк, головний спеціаліст інспекції з питань захисту споживачів у Тернопільській області. Чоловік розповів, що втрапив у, м’яко кажучи, не дуже приємну історію, яка закінчилась рукоприкладством…

Кулаком - в обличчя!

- До нас звернувся громадянин Сергій Ф., який представляє свою дочку з приводу звернення щодо можливого порушення закону України з прав захисту споживачів та інших нормативних документів. На його думку, ВАТ «Тернопільобленерго» не виконує договірних відносин, а саме - не підключає його будинок на вул. Довженка, 14 до «напруги» у 115 кВт, - розповідає Дмитро Рабченюк.

Пан Дмитро пояснює, що в 2008 році між цим громадянином та ВАТ «Тернопільобленерго» було укладено відповідний договір, одним із пунктів якого є те, що протягом 5 днів з моменту укладання договору, пан Ф. має оплатити вартість послуг на суму понад 315 тис. грн.

- Він його підписав, був з ним згідний, але послуги так і не оплатив. Відповідно ВАТ «Тернопільобленерго» не могло виконати своєї роботи без оплати. До речі, договір був дійсний з 2008 по 2010 рік. Тобто станом на сьогодні є недійсним. У 2014 році цей чоловік знову звернувся у ВАТ «Тернопільобленерго», аби його підключили. Там же отримав, звичайно, відмову, позаяк строк дії договору, по-перше, вичерпався, а по-друге, кошти так і не були оплачені, - констатує головний спеціаліст інспекції.

В інспекцію з прав захисту тернополянин Ф., за словами пана Дмитра, приніс ряд «законів», базуючись на яких, намагався переконати, що і не мав би сплачувати тієї суми взагалі.

– Крім того, ще й лаявся, казав, що не міг виконати цих договірних умов, оскільки його дочка хворіла на рак. Приніс нам до заяви посвідчення, що дійсно дитина має ступінь інвалідності. Потім пан Ф. написав письмову скаргу. Ми її відправили в Київ на погодження. До скарги він додав матеріали, які вважав за потрібне. Київ надав нам згоду на проведення перевірки. Ми почали її проводити 17 лютого цього року, а вже 22 лютого я мав завершити перевірку і надати споживачу відповідь, - розповідає Дмитро Рабченюк.

Головний спеціаліст каже, що вже почав ознайомлюватись із матеріалами та готувати відповідь Сергію Ф. У той же день мав би вручити акт про проведену перевірку начальнику Тернопільського міського РЕМу та й іншим, хто фігурував у скарзі.

- Десь о 16:30 до нас прийшов громадянин Ф., приніс ще якісь докази до перевірк. По-перше, я йому пояснив, що ці документи вже є безпідставними, адже перевірка відбулася, всі документи, які вважали за потрібне, він надав. Після цього він почав мені грубити, поводитись відверто некоректно. Мовляв, ви нічого не знаєте, ви не спеціаліст, давайте розберемося. Починаю пояснювати, що у договорі таким от пунктом вказано, що він мав би оплатити. А він – ні! Якісь документи мені підсовує. Вже й лається. Питає, де наш юрист. Побіг нагору до юриста. Почав казати, що наші спеціалісти не компетентні, і все це у грубій формі. Потім знов збігає до мене, кричить щось… Врешті сів поруч мого столу і починає переконувати у своїй правоті. Я ж дістаю закони, по пунктах, чітко, як воно має бути, пояснюю. А він далі: «Та ви такі-сякі». Потім взагалі побажав мені, щоб я ніколи не мав дітей. Після того, я сказав, що не маю бажання більше говорити з ним, мовляв, надаю письмову відповідь, якщо він з нею не згідний, то може оскаржити, - розповідає працівник інспекції.

Пан Дмитро каже, що на столі, окрім документів, призначених Сергію Ф., були й інші.

- Я вже всі документи дістав і почав йому пояснювати. Він їх вириває. Не знаю, мав намір він їх порвати чи викрасти, але спочатку я їх у нього відібрав і хотів покласти біля комп’ютера, як тут він мені наносить кулаком удар в обличчя. З усієї сили, - каже Дмитро.

У той момент в кабінеті були й інші працівники, які, за словами Дмитра, втрутились у конфлікт та розтягнули чоловіків.

- Я набрав «102». У той момент пан Ф. таки вириває той акт, усі документи перевірки і йде у невідомому напрямку, - констатує спеціаліст.

Поліція на виклик працівників приїхала та зареєструвала заяву пана Дмитра.

- Мені тепер навіть надати йому письмову відповідь по перевірці нема з чого, бо він усі матеріали викрав. Ми, звісно, доповідні написали, відзвітували перед Києвом. Та й поліція все зафіксувала. Але… - бідкається Дмитро.

За словами головного спеціаліста, під час перевірки вдалося з’ясуватли, що Сергій Ф. звертався чи не у всі інстанції, які діють в Україні. Починаючи з міського РЕМу і закінчуючи Антимонопольним комітетом, Міністром енергетики тощо.

Підробив документи?

Речник обласного управління національної поліції Сергій Крета каже, що пан Ф. «прославився» своєю конфліктною натурою на весь Тернопіль.

- На нього є дуже багато матеріалів, причому в різних слідчих відділах. Стосовно цієї справи, то проти нього порушено кримінальне провадження за ст. 135 ч. 1 – нанесення легких тілесних ушкоджень. Як мені відомо, він прийшов в інспекцію, аби отримати відповідь перевірки, але вона ще не була повністю готова. Спеціаліст інспекції сказав йому, щоб прийшов завтра й отримав усі документи. І тут він того працівника по обличчю і вдарив. Там є рішення судово-медичної експертизи. Тому справа піде до суду однозначно, - розповідає С. Крета.

Речник поліції каже, що на Сергія Ф. відкрито ще одне кримінальне провадження за статтею 358 – підробка документів.

- Він є власником якоїсь частини так званого «гуртожитку» на вул. Довженка. Там собі прибудував ще один будинок і хоче до нього підключити світло. А прибудував без дозволів та відповідних норм міського РЕМу. Без цього світло йому підключити не могли, то він підробив акти виконаних робіт. Це помітили і передали горе-документи в поліцію. Зараз справа на стадії розслідування, - підсумовує пан Крета.

Те, що справа дійсно перебуває на стадії рослідування, нам підтвредили і в міському РЕМі. Там від прізвища пана Ф. у працівників - волосся дибки, адже і ім неодноразово влаштовував скандали, проклинав. Навіть говорив, щоб у працівників РЕМу був рак…

«Це мене побили!»

Та попри вищезгадані жахіття, журналістам «Номер один» вдалось поспілкуватися з паном Ф. Щоправда, у доволі «епічній» обстановці – в міському управлінні поліції, куди він попередньо прийшов на прийом. За його словами, бити нікого не збирався та й не робив цього.

– Я звернувся до інспекції з прав захисту споживачів. Десь місяць у мене не хотіли приймати заяву, водили за носа. Все ж таки прийняли 22 лютого, - каже пан Ф.

За його словами, ставлення з боку працівників інспекції від початку було неприязним. Хоча він же, навпаки, був налаштований на конструктив.

- Я заходжу до цього інспектора і кажу йому, мовляв, давайте з вами розберемось, може, щось не розумієте у документах. Він мені: я з вами говорити не хочу. Як ми вважаємо за потрібне, так складемо акт. Казав, напише, що порушень не виявив… Я тоді попросив документи, які давав. Дивлюсь, лежить на столі написаний акт про перевірку. Читаю, а там пише, що вони його складали на основі договору, який вже не дійсний, - каже п.Ф.

На думку пана Сергія Ф., перевірку не могли проводити за договором, який втратив силу ще в 2010 році.

– Я піднявся до юриста і попросив зійти, бо інспектор, який проводив перевірку по моїй скарзі, вочевидь, не компетентний або людина вступила в злочинну змову. Юрист мене так і не послухав, - каже пан Ф.

Сергій Ф. пояснює, що документи почав забирати зі столу через те, що після складеного акта довести свою правоту буде важко.

- Тоді той Дмитро до мене починає кричати, що я не маю права їх брати. Сказав інспектору, який сидів у тому ж кабінеті, аби мене тримав. Той хапає мене за ліву руку, в якій були документи, щоб вирвати їх. Я вириваюсь… Тоді цей Дмитро б’є мене в груди двічі, ще й ногою. Я бачу, що справи не буде, і вискакую з кабінету. Потім мене викликали в поліцію, позаяк надійшла заява, що я побив спеціаліста, - продовжує пан Ф.

Чоловік переконує, що судмедекспертиза всіх розсудить – хто і кого бив.

- Я теж пройшов перевірку і буде заключення. Так, міг випадково зачепити ліктем, коли мене крутили, але не бив. Якщо й зачепив, то ненароком. А от спеціаліст підробив документи, бо складав акт перевірки по недіючому договору, - пояснює пан Сергій Ф.

На його думку, в інспекції тільки шукали привід, аби притягнути його до відповідальності, бо ж знають, що закон на його боці.

Будинок-бордель?

Та історія про бійку мимоволі обросла іншою проблемою – землею. Як вдалося з’ясувати, Сергій Ф. отримав ту землю на вул. Довженка (де і хотів провести електрику) безкоштовно ще наприкінці 90-х років для “обслуговування поліклініки”, яку почав будувати через дорогу. Тобто спочатку безкоштовно отримав від мерії шість сотих під приватну поліклініку, а потім ще три сотих навпроти - під стоянку для пацієнтів. Та хоч землю взяв під одне, зробив інше – замість поліклініки з’явився готель-гуртожиток із квартирами та кімнатами подобово. При цьому, не маючи на це жодних документів. Наші слова підтвердив депутат міськради по даному округу Назарій Редьква. Народний обранець навіть відкрив нам деякі «пікантні» деталі…

– Наскільки я знаю, цей чоловік є лікарем в Тернопільській обласній лікарні (працює в хірургії – авт.). На Довженка, 15 колись увзяв територію під будівництво стоматологічної клініки. Будинок то збудував, але клініки так і не відкрили. На сьогодні там живуть «якісь» люди, подобово здаються кімнати. Мешканці, які живуть поруч, приходять до мене постійно скаржитись, пишуть заяви, кажуть, що він там поселяє дівчат легкої поведінки. Тут постійно незрозумілі рухи… І це все без документів! На депутатській комісії він нам казав, що хоче будувати сільськогосподарський ринок, створити 100 робочих місць. Проте, з точки зору закону, в нього немає документів ні на що. Так, на ті сараї, що він набудував, документи на землю є, але ж немає дозволу на виконання будівельних робіт, немає проектної документації, немає містобудівних умов, – розповідає депутат Назарій Редьква.

Є проблеми не одного дня, а ця історія, вочевидь, - предмет ще не одної публікації.

Тернопіль бійка інспектор світло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повернення чи надання Томосу – це важлива подія для України, це означає канонічність і незалежність української церкви від російської. Нагадаю, як історик, що після хрещення Руської держави від Візантії, у Києві була створена митрополія, яка була у підпорядкуванні Константинопольського патріарха, тому рішення про надання Томосу якраз підтверджує давні права української православної церкви на автокефалію. Також актуально, що це є шлях до міжрелігійного діал...
Суспільство
Антон Угляр 9 років живе у Лондоні, де займається фінансовим консалтингом. Проводить консультації для людей, які приїжджають до Великої Британії. У селі Оришківці (Гусятинський район), що на Тернопільщині, він нещодавно відвідав родичів. "Працюю фрілансером, тобто сам на себе. Мої клієнти україномовні, польськомовні, російськомовні люди, які працюють у Лондоні". 26-річний чоловік розповідає, що для відкриття туристичної візи до Великобританії треба навести...
Суспільство
Правоохоронці Гусятинського відділення поліції розшукують мешканця села Гадинківці, Захарчука Степана Антоновича, 1960 року народження. Як повідомив заявник, його брат 7 жовтня вийшов з дому та не повернувся. Місце знаходження краянина невідоме. Прикмети зниклого: 165-170 см., худорлявої тілобудови, коротке, сиве волосся.  Був одягнений: в зелену кофту із надписом «БОЙС», джинсові штани синього кольору, коричневі туфлі. Усіх, хто бачив зниклого або володіє...
Пригоди
Такою була одна з легенд (ввідна), за якою на Кременеччині проводили командно-штабні навчання з цивільного захисту. Згідно з нею, у підсобному приміщенні школи прибиральниця виявила невідому речовину сріблясто-білого кольору. Учнів відразу "евакуювали". До встановлення походження речовини та ліквідації наслідків надзвичайної події та захисту дітей і працюючого персоналу залучили рятувальників, лікарів, поліцію. Як повідомляє "Терен", начальник управління ц...
Екологія
У парку Національного відродження в Тернополі зрізують дерева. Зокрема, зараз роботи проводять на ділянці, розташованій неподалік Аквастради, що на вулиці 15 Квітня. Повідомляє «МедіаТОР». Раніше на сайті вже повідомляли про те, що тернополяни схвильовані через вирубку дерев. Аби з’ясувати, хто і для чого зрізує дерева, журналісти звернулися до завідувача тернопільського парку Національного відродження Галини Гладинюк. Посадовець підтвердила інформацію, що...
Суспільство
Станом на 17 жовтня  100106  пацієнтів обрали сімейного лікаря з числа працівників КНП “ЦПМСД”, що складає 57,5 % дорослих жителів м.Тернополя. Серед структурних підрозділів лідирує АЗПСМ №5 (вул.Волинська,40) – 13309  підписаних декларацій. Лікарі  Трачук Ігор Павлович (АЗПСМ №5), Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5), Муран Оксана Мирославівіна (АЗПСМ №5), Свистун Лариса Миколаївна(АЗПСМ №5), Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5), Яременко Неля Василів...
Суспільство
На Тернопільщині розпочала роботу комісія, яка перевіряє якість ремонту доріг. Моніторять лише нещодавно зроблені шляхи місцевого та державного значення. Проект "Моніторинг прозорості та доброчесності проведення ремонтів доріг в Тернопільській області" реалізує громадська організація "Нівроку". Як повідомив голова громадської організації Іван Марчук, комісія по ремонту доріг співпрацює спільно з інженером куратором, який і визначає, чи якісно зроблена доро...
Кримінал
З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у Тернополі була проведена прес-конференція, а після неї відбулося обговорення, щодо питання продажу людей у рабство при виїзді за кордон. За даними статистики в області є понад 30 людей, які постраждали від торгівлі людьми. Начальник управління сім'ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорній повідомив, що люди, які потрапили у подібну ситуацію, отримують одноразову грошову допомогу від держави. "В Терн...
Суспільство
18 жовтня, о 18:00 годині, на телеканалі у Тернополі відбудеться кастинг телеведучих. Про це повідомили на сторінці нового каналу "Тернопіль 1". Вікова категорія кандидатів – 23-33 роки. – Гостем студії буде один із кращих ведучих розважальних шоу України Юрій Гнатишин. Не пропустіть нагоди спробувати свої сили, – повідомляють організатори. Кастинг відбудеться за адресою: вулиця Олени Кульчицької 2,А, 4 поверх. Анкети на участь у кастингах та заявки на спі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!