• Головна
  • Індивідуальні теплові пункти обігрівають п`ять тернопільських шкіл
08:30, 8 лютого 2012 р.

Індивідуальні теплові пункти обігрівають п`ять тернопільських шкіл

Вже два місяці деякі школи Тернополя обігрівають індивідуальні теплові пункти. Поки що їх встановили у п’яти закладах: третій, тринадцятій, двацять восьмій, двадцять дев’ятій та спеціалізованій школах. Рішення закупити та встановити у шкільних, позашкільних і дошкільних закладах Тернополя обладнання для індивідуального опалення прийняли на сесії міської ради ще в серпні 2011-го року. Таким чином, кажуть чиновники, можна не лише зекономити, а й зробити у навчальних закладах міста тепліше.

Чим нижча температура надворі, тим з більшою потужністю працює тепловий пункт. Автоматизована система нагріває воду до вищої температури і швидше її перекачує – така специфіка роботи індивідуального теплового пункту, повідомляє тв-4.

Володимир КРАВЧЕНКО  (директор школи №28 Тернополя)
-    При вході в школу є тепловий датчик, термометр – звичайний термометр, який і запускає тепловий пункт.  Він має три режими – це в будні він працює – один режим, у вихідні дні – другий режим, і на канікули – третій режим, тобто на канікули не треба, щоб кругом 22 градуси було, достатньо 16-17 в приміщеннях.
Після уроків о сімнадцятій-вісімнадцятій годині лічильник не працює, а вода у трубах прокачується. О п’ятій-шостій годині ранку знову лічильник запускається і подається тепло. Поки діти приходять у школу, до дев’ятої години класи прогріваються до температури сімнадцять-двадцять два градуси.

Учень 5-А класу школи №29 Тернополя
-    Комфортно, тепло, там не холодно, провітрюєм клас, всьо добре. -В чому сидиш на уроках? -В сведрі нормально
учениця 4-Б класу школи №29 Тернополя
-    Я коли захожу все до школи мені все тепло і дуже добре в свому класі. Коли мені жарко я можу роздітися і мені ніколи не буде там холодно.  Я можу бути в майці ну і в кофточці легенькій
Завдяки тому, що вода вночі не нагрівається, а лише тепла циркулює батареями, можна зекономити немалі гроші кажуть у школах, де специфіку роботи індивідуальних теплових пунктів вже зрозуміли.

Володимир КРАВЧЕНКО  (директор школи №28 Тернополя)
-    Ну, от в січні місяці ми на лічильнику бачили розхід теплоносія – це 33 гігакалорій – це по суті діла в половину менше, ніж торік

Михайло ШЕВЧУК (заступник директора з господарської роботи школи №29 Тернополя)
-    Нам теплотехнік налаштував його на ті години, які діти вчаться, щоб було комфортне тепло ,всьо воно в нас є. а потім воно всьо равно воду ганяє і вже є економія тепла. Так шо ми дуже ним задоволені ,всьо нормально, нема ніяких проблем з теплом в школі.  Зараз всі класи, всі точки всюди обігрівається однаково, нема ніяких ніде питань, а раніше була проблема, значить вода не дотягувала, не могла проштовхувати воду, а насос допомагає і тепер нормально
Індивідуальні теплові пункти у школах – задоволення не з дешевих. У скільки обійшлось їх встановлення у п’яти школах міста у міській раді не оголошують, та сподіваються, що індивідуальні теплові пункти найближчим часом окуплять свою вартість.

Сергій НАДАЛ  (міський голова Тернополя)
-    Заплановано встановлення цих індивідуальних тепловий пунктів в усіх школах і в усіх садочках міста Тернополя згідно цієї програми ,яку прийняла міська рада. Перше встановлення відбулося за рахунок коштів, виділених з бюджету, а плануємо подати дану програму на затвердження державної програми для того, щоб можливо отримати на це кошти з державного бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...