• Головна
  • Хочеш цифрове телебачення - приготуй 550 гривень
20:30, 8 лютого 2012 р.

Хочеш цифрове телебачення - приготуй 550 гривень

Саме таку суму має викласти кожен власник телевізора, щоб приймати якісний цифровий сигнал. Щоправда, це не стосуватиметься малозабезпечених сімей. Нова телевізійна ера може настати у Тернополі вже наступного року.

Якість такого сигналу набагато краща, але не всі телевізори зможуть ловити його. Тому тернополянам доведеться додатково витрачатися.

- Переходять на “цифру” по всій країні, тому що у 2006 році у Женеві підписали угоду, за якою наша країна повинна відмовитись від аналогового і перейти на цифрове мовлення до 2015 року, - розповідає представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Михайло Зубик. - Це телебачення набагато якісніше, бо сигнал передається закодований і коли він розкодовується на телевізорі, то якість його не змінюється незалежно від відстані, на відміну від аналогового сигналу. Обладнання для розповсюдження сигналу вже встановили і в Тернопільськой області зараз люди можуть “зловити” 21 канал.

Але не кожен може зараз прийняти ці сигнали, бо телевізор має бути обладнаний “сет-топ” боксом, який буде коштувати 550 грн - пише "20 хвилин".

- Півтора мільйона малозабезпечених сімей в Україні зможуть отримати їх безкоштовно. Для цього вже виділили 800 тисяч гривень цього року. Ще 700 тисяч виділять наступного, - продовжує пан Зубик. - Закуповувати ці прилади будуть за межами країни. Зараз розробляють методику виявлення таких сімей.

Ці прилади не будуть підходити до телевізорів дуже старих моделей. Якщо 75% населення перейде на цифру, тоді аналоговий сигнал вже будуть відключати.
- Коли саме завершиться цей перехід, залежить від забезпеченості людей приладами перетворення сигналу, - говорить Михайло Зубик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...