В тернопільській школі мистецтв не вистачає приміщень для навчання

Бажаючих навчатися у Тернопільській обласній експериментальній комплексній школі мистецтв імені Ігоря Герети набагато більше, ніж вона може прийняти.

У школі не вистачає приміщень для навчання, тому свого часу було прийнято рішення про зупинку набору учнів у кількості 350 осіб. У навчальному закладі є хореографічній відділ, але діти займаються в орендованому приміщенні. За це школі доводиться сплачувати чималі суми. Наприклад, минулого року за оренду довелося віддати 228 тисяч гривень.

Заклад є комунальним і підпорядковується обласній раді, відповідно, кошти на його утримання виділяються з обласного бюджету. Щоправда, йдуть вони тільки на оплату праці. Приміщення надає в користування обласна рада профспілок, вони ж оплачують енергоносії та інші витрати.

Частково школа заробляє на себе, оскільки навчання у ній платне. Але, щоб не витрачати кошти на оренду приміщень у проекті програми підтримки школи, яку нещодавно затвердили на сесії облради, було передбачено 4 мільйони гривень на добудову ще одного поверху у навчальному закладі, пише зз. Та депутати облради цю суму вилучили із програми.

– Цього року на сесії ми продовжили утримання школи по програмі, яка затверджена на наступні 5 років, – розповів Григорій Шергей, директор департаменту культури, релігії та національностей ТОДА. – У проекті програми було передбачено 4 мільйони для надбудови ще одного поверху в школі мистецтв, щоб з часом не витрачати кошти на оренду приміщень. Однак, рішення сесії було вилучити ці кошти у зв’язку з тим, що розглядається питання про поліпшення матеріальної бази школи. Є доручення голови облдержадміністрації, в якому зазначено, що питання функціонування школи має бути розглянуто до 1 червня. Мають бути подані пропозиції і міської, і обласної ради, і на підході нарада, де буде вирішуватися питання подальшого функціонування школи мистецтв.

У керівництва області є також ідея перевести школу в інше приміщення. Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності, свободи слова та розвитку громадянського суспільства її голова Михайло Тимошик поцікавився у керівника департаменту, що доцільніше добудувати поверх чи переселити школу?

– У вирішенні цього питання мають бути задіяні декілька сторін, які прийдуть до спільної думки, – відповів Григорій Шергей. – Те, що школа потребує поліпшення умов навчання дітей – це однозначно. Свого часу ми зупинили збільшення набору учнів на кількості 350, хоча батьків, бажаючих віддати дітей у школу мистецтв, набагато більше. Чи це буде добудова, чи, як я чув, що у керівництва області є думка про те, щоб певні поверхи недобудованого приміщення обласної бібліотеки пристосувати до діяльності школи мистецтв, чи це буде окреме приміщення в центрі Тернополя – є різні варіанти. Я вважаю, що час був втрачений тоді, коли 24 тернопільська школа була малокомплектна, там приміщень було достатньо, і тоді можна було вирішити це питання.

Наразі, як зазначив Григорій Шергей, на наступні п’ять років школа має фінансування, і проблем із її діяльністю не виникатиме. А те чи вона залишиться у діючому приміщенні чи буде переселена, вирішуватимуть найближчим часом.

Тернопіль школа мистецтв навчання приміщення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі