Які методи боротьби з тютюнопалінням застосовують у Тернополі?

Тернополяни скаржаться на курців у під’їздах, ліфтах, на зупинках громадського транспорту. Нагадаємо, це є порушенням, за яке штрафують

Палити у ліфтах, під’їздах, на дитмайданчиках, у транспорті та підземних переходах, кафе та ресторанах, готелях і на вокзалах вже давно заборонено законодавством і за це передбачені штрафи. Та чи дослухаються до цієї заборони тернополяни, чи карає їх поліція? Скарг на курців багато, та, схоже, найчастіше вони залишаються поза увагою правоохоронців.

Та й взагалі більшість вважають куріння не порушенням, а дрібницею і навіть не замислюються над тим, що шкодять ближнім, не кажучи вже про те, що руйнують власне здоров’я. До того ж курці вважають, що така заборона є порушенням їхніх прав. Мовляв, всюди палити заборонено, а де ж тоді дозволено?

Дим у коридорах держустанов

Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» діє ще з грудня 2012 року. Та люди ігнорують закон і штрафи. Адже погодьтесь: оштрафованих за паління у громадських місцях знайдеш небагато. Та чи є вони взагалі? Недопрацювання правоохоронних органів у цьому плані очевидні, залишається вірити, що нова поліція виправить ситуацію. Тим часом ті, хто не курить, змушені «насолоджуватися» запахом тютюнового диму на зупинках, а то й у транспорті, під’їздах тощо.

- Що тут казати, пройдіться коридорами обладміністрації та облради, де часом тягне сигаретним димом, чи зайдіть там у туалет, - каже читачка «RIA плюс» пані Ольга. - Попри знак про те, що курити там заборонено, іноді можна задихнутися від їдкого запаху диму. І не соромно їм! Держслужбовці - і ті порушують. До речі, у приміщеннях держустанов закон курити забороняє.

Палять у під’їздах та маршрутках

Найбільше тернополяни скаржаться на курців у під’їздах і на водіїв, які палять у транспорті.

- Мешканцям мого під’їзду треба провести лекцію про шкоду куріння та штрафи за це порушення, - каже тернополянин Василь Бойко. - Вийти у під’їзд просто неможливо, декілька людей псують повітря решті. Я вже не кажу про те, що у багатоповерхівках живуть багато маленьких діток. Чому ж вони мають дихати цією отрутою? Тернополянка Наталія Гаврилів скаржиться на водіїв, які нахабно палять у маршрутках.

- Позбутися цієї шкідливої звички одразу не так просто. І тютюнозалежні люди просто змушені закурити, - каже жінка. - Деякі водії хоча б на вулицю виходять. А є такі, що палять просто у салоні маршрутки. Принаймні мені на таких щастить. Роблю водіям зауваження, але вони зазвичай грублять, а трапляється, що ще й пасажири, замість підтримати, дорікають, що я дратую водія і заважаю йому працювати.

Нова поліція візьметься за курців

Заборона куріння є вимушеною мірою державної політики для підвищення якості життя населення. Відтак поліція повинна складати адмінпротоколи на порушників. Тож скаржитися на порушників можна на номер 102. Чи справді їх штрафують – питання інше.

- Впродовж останніх півроку, поки не було патрульної поліції, у Тернополі працювали групи швидкого реагування, які виїжджали на пограбування, крадіжки та інші злочини. Патрульних задіювали у масових заходах, концертах, - каже начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Крета. - Проте до виконання обов’язків вже приступила нова поліція, яка більше звертатиме увагу на куріння у заборонених місцях і стягувати за таке штрафи. Щодоби у місті працюватимуть 15 патрульних машин. До речі, у нас на лінії 102 запрацював оновлений колл-центр, який має шість каналів.

Проводять бесіди і роз’яснення

Складати адмінпротоколи уповноважена і муніципальна поліція міста, згідно зі статтею 175-1 «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях». Проте механізм складання протоколу дещо ускладнений, пояснює начальник управління муніципальної поліції Ігор Максимів. Адже муніципалам потрібно провести документування за допомогою фото- та відеофіксації, для цього вони навіть мають відповідну техніку. А порушника на місці не завжди застанеш. Окрім того, потрібно встановити його особу. А подібні дії для муніципальної поліції - незаконні, таке може робити лише поліція.

- Тож коли нам телефонують із такою проблемою, ми рекомендуємо звертатися в поліцію, - каже пан Максимів. - Є дільничий, який зможе підійти і задокументувати порушення. А ми даємо попередження, проводимо бесіди з тернополянами, надаємо роз’яснення про відповідальність за таке порушення.

Водія виженуть з роботи

Як вирішити проблему з водіями громадського транспорту, які палять на робочому місці, ми запитали у начальника міського управління транспорту Ігоря Мединського. Він каже, що така поведінка неприпустима і за подібне водій може позбутися роботи.

- Треба написати нам скаргу, і такий водій більше не буде на роботі, - каже посадовець. - Я довго боровся з водіями-курцями, багатьох уже вигнали з роботи. Ігор Мединський каже, що тримає дисципліну серед водіїв щодо куріння. Тож якщо такі випадки і трапляються, вони поодинокі. Чиновник просить пасажирів, які стали свідками куріння водія у салоні маршрутки, повідомляти про це в управління транспорту за телефоном 52-15-14. Треба вказати номер маршрутки і дату. Таких водіїв будуть звільняти негайно, запевняє посадовець.

Довідка

Штраф за куріння у недозволеному місці - від 51 до 170 грн.

Повторно - від 170 до 340 грн.

Де заборонено курити:

1. у ліфтах і кабінках таксофонів

2. у приміщеннях і на території лікарень

3. у приміщеннях і на території шкіл та дитсадків

4. на дитячих майданчиках

5. у приміщеннях і на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд

6. у під’їздах житлових будинків

7. у підземних переходах

8. у громадському транспорті

9. у ресторанах, барах, кафе

10. у приміщеннях об’єктів культурного призначення

11. у приміщеннях держустанов

12. на стаціонарно обладнаних зупинках транспорту

13. на підприємствах, в установах та організаціях

14. у готелях, гуртожитках

15. в аеропортах і на вокзалах

Тернопіль методи боротьби тютюнопаління
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі