• Головна
  • Як на Тернопільщині представнику УПЦ МП бороду відірвали
09:00, 21 березня 2016 р.

Як на Тернопільщині представнику УПЦ МП бороду відірвали

Із загостренням ситуації на сході України, чимало парафій Тернопільщини почали прозрівати та виходити із лона московської церкви.

Жителі сіл відмовляються від священиків УПЦ МП і переходять до інших конфесій. Не завжди цей процес є безболісний.

Однак такого, як в селі Кутиско, область не пригадує. Там люди під час бійки, яку спровокували служителі московської церкви, відірвали з служителя УПЦ МП бороду.

Про випадок кореспонденту Доби розповів місцевий житель, директор школи Володимир Довгалюк. 

"Релігійний конфлікт в нас був на початку 2000-х. Вже кругом в районі київський патріархат, а в Кутиско ще правила рука Москви. В нас спокон віку був один священик на дві церкви. Громада Печірної спокійно перейшла в Київський патріархат. А в Кутиско залишився правити старенький священик від МП. Він жив в Тернополі, коли сам приїжджав, коли привозили. Політики ніякої не вів перед парафіянами, казав: «що душею і серцем я з вами, з Україною, але на старість не хочу міняти канонів», то і його не чіпали. Батьків старенького священика колись комуна вислала на Сибір, то він був більше українським, чим московським за душевними переконаннями.

Старий священик знесилився правити на схилі літ. Дали в Кутиско молодого. І може би молодий довше правив, коли би в церкву не приніс зухвалість від московського патріархату.

- Прийшов молодий священик зі Зборівщини. Він почав казати на проповідях, що Бог не розуміє в молитвах української мови. А наші хористи ще за старенького священика відучились співати на старослов’янській мові. А той все хотів перевести назад. Церковний хор співав по-українськи, а він співав по-своєму. І постійно нагадував: «Бог не розуміє української мови». І ще на проповідях натякав, що як це так, що в селі є вчителі, є розумні люди, а не можуть осмислити, на якій мові служити Богу.

Такі слова про рідну мову обурили вчителів, директора, прихожан. Жителі Кутиско на зборах вирішили перейти в автокефалію. Предстоятель УАПЦ, світлої пам’яті Митрополит Мефодій тоді надав священика в село. В УПЦ МП вирішили перешкодити наміренню кутищан силовим методом.

- Тут ціла бойня була. В нас вже почали правити з новим священиком так, як треба. А тут приїхала ціла команда: кілька монахів, священики, якісь цивільні люди. Почалася в самій церкві така, як бійня. Нашого священика ми закликали, то якийсь монах взяв його за хрест і на грудях перекрутив під шию і мало не задушив. А наші бабці, деякі вже нині покійні, стали захищати його від московітів. Одному чужому монаху навіть бороду обірвали. Ми їх з такою ганьбою вигнали, що сюди вони вже більше не поверталися", – розповів директор школи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Як на Тернопільщині священику УПЦ МП бороду відірвали

Коментарі

Оголошення
live comments feed...