МНС врятувало від морозів майже 300 тернополян

Україну не залишають холоди. Через сильні морози в Україні померло більше 130 людей. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, впродовж останніх дев’яти днів зі скаргами на переохолодження чи обмороження до українських лікарень звернулося 2300 людей. З них 1800 госпіталізували. В Україні функціонує більше трьох тисяч пунктів обігріву.

Тим часом синоптики про потепління не говорять.

У зв’язку з похолоданням в Україні за ініціативи Управління МНС близько двох тижнів тому відкрили пункти обігріву, де люди можуть не лише поїсти та погрітися, а й отримати першу медичну допомогу. Таких пунктів обігріву в Україні більше трьох тисяч, на Тернопільщині – 45.

- В нашій області зараз знаходиться 45 пунктів обігріву, вони знаходяться не тільки от як в нас в парку є мобільний, а знаходяться також в лікувальних закладах нашої області, куди люди можуть звернутися. Загалом мобільних пунктів МНС в нашій області три – в місті Бучач, в місті Борщів та в парку Шевченка в Тернополі, – розповів начальник центру пропаганди управління МНС в Тернопільській області Ігор Невінський.

До пунктів обігріву на Тернопільщині звернулося близько трьох сотень людей. Сто вісімдесят з них грілися в мобільному пункті, що знаходиться у парку Шевченка у Тернополі. Звертаються за допомогою, каже патронажна сестра Товариства Червоного Хреста різні люди, але в основному без постійного місця проживання.

- Багато є молодих – 79- ті, 85-ті роки. Я б сказала, це люди, які не мають ні материнської опіки і допомоги, ні житла. Тому що багато випускаються із Коропця, з інших домів інтернатів, які пізніше не пристосовані до життя, не вміють влитися в те суспільство, не мають конкретного місця життя. І тому в такі сильні морози багато збиралося людей, яким ми допомагали. І медичне обслуговування надавали, і їжу, і чай, і каву, – каже патронажна медсестра Товариства Червоного Хреста Валентина Дем’янів.

Чимало людей звертаються в пункти обігріву з обмороженнями та переохолодженнями. Тому медики радять, якомога менше часу перебувати надворі.

- Не треба вживати алкоголю. Ці люди думають, що коли вони вживають алкоголь, то вони зігріваються. Тим самим вони розслабляють організм і людина засинає, незважаючи на те, що на вулиці великі морози. Треба пити гарячий чай, відвідувати наші пункти обігріву. Ну і в таких приміщеннях, як вокзали, лікарні ховатися, щоб людина не перемерзала і не ночувала на вулиці, – наголошує Валентина Дем’янів.

Обмороження потребують тривалого лікування та чималих грошей. Нерідко воно грозить і ускладненнями, тому нехтувати порадами медиків не варто. А пункти обігріву на Тернопільщині будуть функціонувати поки не спадуть морози.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі