Зі Старого парку хочуть забрати "Вічний вогонь" і... сотні ворон

Попередньо о замість Парку Слави в Тернополі планували облаштувати Пантеон Героїв. Тоді сам парк стане і привабливим для туристів, і матиме виховну та просвітницьку функцію, кажуть в міській раді, повідомляє 20 хвилин.

- Зараз у нас працює консультативна група, співпрацюють архітектори та скульптори, ми залучили екскурсоводів та навіть ветеранів Другої світової і афганців, - розповідає заступник міського голови з питань культури Леонід Бицюра. - Хочемо, щоб парк став місцем, де можна буде ознайомитись із вкладом кожної із армій у розвиток України та краю.

Леонід Бицюра наголошує, що ветерани Другої світової, які мешкають в Тернополі, ставляться до такої ініціативи із розумінням, адже сам парк існував задовго до Радянського Союзу, і пагорб, де зараз знаходить Вічний вогонь, був насипаний до 300-ліття Брестської унії, опісля там же стояв бюст бургомістра Тарнополя Мандля. І лише за часів СРСР парк став радянським Парком Слави, безликим та стандартним, які робили в усіх містах.

- Сама композиція, яку в народі називають Вічним вогнем насправді має назву “Вибух”. Тож зараз архітектори розмірковують, що можна зробити на цьому місці. Є декілька напрацювань, одне із них - розмістити інший пам’ятний знак, наприклад, тризуб. Однак точно можу сказати, що Вічного вогню там не буде, - пояснює пан Бицюра. - Хоча демонтаж брил має свої складнощі, оскільки вони йдуть всередину пагорба на багато метрів... Та й скульптори вважають, що негоже ставити на місці одного пам’ятного знаку - інший. Тому поки вирішуємо.

Візьмуться і за благоустрій

І якщо Вічний вогонь зникне, то скульптура "Материнський поклик" залишиться на своєму місці. Історія України довга, і було би правильним розмістити в парку спогади не лише про радянську добу. Тому територію парку, найімовірніше, розіб’ють на сектори, кожен з яких буде описувати боротьбу українців в інших формуваннях - січове стрілецтво, УГА, УПА та інші.

- Зараз всі одностайно кажуть, що Старий парк справляє гнітюче враження на людей, - продовжує Леонід Бицюра. - Тож візьмемося і за його благоустрій: доріжки, туалети, освітлення, вирішимо питання із воронами, які живуть на деревах. Вартість проекту наразі не називають, оскільки остаточно він ще не готовий. Однак кажуть, що бюсти радянських солдатів та захоронення, які є на території Старого парку, звідти забирати не будуть.

Швидше за все, бюсти переставлять ближче до братської могили, щоб не проводити ексгумацію тіл загиблих. Тому вкотре наголошують, що бюсти Танцорова, Карпенка, Чалдаєва та інших стоять не на їх могилах, а просто як пам’ятні знаки про Героїв Радянського Союзу, які загинули в бою за Тернопіль.

Зі Старого парку хочуть забрати "Вічний вогонь"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі