
17:00, 26 березня 2016 р.
Чому на Тернопільщині немає вакцини від туберкульозу?
Вакцину БЦЖ, яку виробляли в Росії, Україна не закуповує принципово, а от аналогічні препарати з Європи наразі проходять перереєстрацію.
Взагалі російську вакцину не використовують у цивілізованому світі, наголосив під час свого візиту до Збаразької районної лікарні міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.
Україна відмовилась від неї у 2014-му. Натомість вирішили закупити їх в Європі.
- Таку вакцину виробляють 4-5 виробників в Європі, наприклад, у Данії, - пояснює пан Квіташвілі. - Коли Україна подала їм замовлення на 1,5 млн доз, на 2015 рік у фармакологічних компаній уже були розписані свої графіки виробництва.
З необхідної кількості доз вакцини у 2015 році Україна отримала лише 100 тис., ще 40 тис надала Грузія у вигляді гуманітарної допомоги, повідомляє 20хвилин. Аналогічно зробив і уряд Литви, надавши 20 тис таких вакцин.
- Тепер закупкою вакцин займається виключно ЮНІСЕФ, адже, як виявилося, ціни, за якими купували вакцину в Росії, - у два-три рази вищі, аніж відповідники з Європи, - продовжує Олександр Квіташвілі. - Тож поки що європейські препарати проходять переатестацію.
Подібна ситуація склалася не лише із вакцинами проти туберкульозу. Потрібно просто трохи часу, щоб налагодити постачання препаратів, каже міністр.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:03, Сьогодні
13:08, Сьогодні
11:04, Сьогодні
09:04, 17 травня
09:04, 17 травня
live comments feed...
Коментарі