
Тема для обговорення
15:00, 27 березня 2016 р.
Теракти в Брюсселі: україно-російський конфлікт може піти з пріоритетів заходу
Тема для обговорення
У вівторок, 22 березня в Брюсселі відбулася серія вибухів в аеропорту "Завентем" і на станції метро "Маельбек". В результаті теракту загинуло 33 людини, близько 300 були поранені. Відповідальність на себе взяло ІГІЛ. Атака на столицю ЄС і НАТО (тут розташовані їх штаб-квартири) стала черговим актом залякування Європи після кривавих подій в Парижі 13 листопада 2015.
Експерти прогнозують нові атаки
Ще після терактів в столиці Франції політологи і експерти з питань безпеки заявляли, що це не остання мета. Було зрозуміло, що ІГІЛ не залишить спроб дестабілізувати ситуацію в Європі.
На думку, співробітника берлінського Фонду науки і політики Гідо Штайнберга, не останню роль зіграв слабкий рівень місцевих спецслужб і велика кількість потенційних цілей в Брюсселі.
"Слабкі спецслужби, хаотична політика і велика кількість джихадистів: такої комбінації немає більше ніде. У той же час число джихадистів зростає і в інших місцях - в найближчі роки це спричинить за собою багато проблем, і не тільки в Бельгії ", - заявив Штайнберг в інтерв'ю авторитетному виданню" Deutsche Welle ".
Він також наголосив на проблемах з комунікацією між спецслужбами ЄС.
Російський слід
Через деякий час після вибухів, російський МЗС і місцеві пропагандисти вибухнули невигадливою тезою: "країни Заходу не хочуть співпрацювати з РФ, незважаючи на теракти". Така подача була сприйнята досить двозначно. Мовляв, теракти були інспіровані Росією, щоб вийти з міжнародної ізоляції.
Звичайно, говорити про прямий зв'язок РФ з ІГІЛ не можна. Але навряд чи в Кремлі засмутилися від нових потрясінь в ЄС. Незважаючи на всі витівки Росії, вона не буде сприйматися Заходом, "як загроза №1", поки ісламісти будуть підривати громадян в столицях Європи.
Спроба увійти в міжнародну антитерористичну коаліцію за допомогою входу в Сирію провалилася. Необхідні нові загрози. Крім того, Росія може посилити свій політичний вплив на європейців через кишенькові "праві" партії, які помітно приростуть електорально за рахунок антіміграційної риторики.
На зв'язок Росії з ІГ побічно може вказувати і той факт, що під час повітряної операції в Сирії, удари завдавалися по позиціях місцевих повстанців, а не ісламістів. При цьому перші особи Кремля прямо заявляли, що не бачать різниці між цими групами.
Відлуння в Україні
Українська влада оперативно відреагувала на події в столиці ЄС. Уже на 15.00 22 березня в київському метро були посилені заходи безпеки: проводилися ретельні огляди станцій і рухомого складу. Були зроблені додаткові заходи безпеки, посилено патрулювання в аеропортах Києва, Дніпропетровська та Одеси.
Проте, експерти не ставлять Україну в ряд країн, які можуть стати метою ісламських бойовиків. Події в Бельгії можуть привести до активізації "православних терористів" на сході країни, так як фокус Заходу буде зміщений з Донбасу на Європу.
Журналіст-міжнародник Олексій Кафтан допускає, що наші західні партнери тимчасово "відпустять" тему російської агресії.
"На якийсь час так. Але у європейців, які приймають рішення, є чітке розуміння того, що внутрішні проблеми Євросоюзу в значній мірі обумовлені зовнішньою політикою ЄС. Після деякого періоду шоку і осмислення, ЄС повернеться до своєї діяльності в міжнародній площині ", - заявив Кафтан в інтерв'ю" Громадському радіо ".
Що стосується ісламістів, то їм Україна не цікава, тому що сіяти хаос в центрі демократії куди ефективніше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
07:51, 7 травня
9
10:25, 17 травня
14:38, 17 травня
16
live comments feed...
Коментарі