Мисливці на Тернопільщині нищать врожаї

Працювати на землі - справа важка і не завжди вдячна. Щоб досягнути доброго врожаю, сільськогосподарським товаровиробникам доводиться боротись із примхами погоди, податковими тягарями та великими банківськими відсотками. А останнім часом, з появою новітньої техніки, аграрії ще й мають чималий клопіт з… горе-мисливцями .

Сільськогосподарське підприємство «Агрон», що у Товстолузі Тернопільського району, з осені засіяло 1720 га озимого клину. З них: 950 га пшениці, 280 – ячменю, 490 – ріпаку. Незважаючи на те, що зима була несніжна, неблагодатна для лану, озимина в “Агроні” у відмінному стані, пише Номер один. «Пересіяти доведеться хіба що невеличку ділянку ріпаку, – каже головний агроном підприємства Володимир Новосад, - але це дрібниця, зважаючи на те, яка була зима. Нині є можливість вийти в поле, тому маємо підживити весь озимий клин».

Але це приємний клопіт аграріїв. Натомість мають й інший. На деяких ділянках під колесами автівок пошкоджено, а подекуди знищено значні площі посівів.

– Безконтрольність і безкарність призводять до того, що під колесами джипів, «Нив», УАЗів нищаться посіви. Складно підрахувати суму завданої шкоди, але вона досить значна, і це підтвердить практично кожен місцевий аграрій. Окрім того, що ці люди, яких мисливцями назвати важко (хоча за документами вони мисливці, адже мають зареєстровану зброю), винищують звіра, ще й завдають великої шкоди природі, – зазначив виконавчий директор “Агрону”, депутат Тернопільської обласної ради Юрій Березовський.

– Ніхто з совісних людей цього не зробить, – додав Володимир Новосад. – Так у нас «працюють» місцеві мисливці за дичиною. Побачать у полі бідного зайчика, засвітять на нього фарами та й женуться, наздоганяючи. Не дивляться на те, що під колесами - майбутній хліб. Вони не лише в «Агроні» понищили посіви. Так звані «мисливці» зіпсували майже всю десятисоткову ділянку одного з жителів Товстолуга. У міліцію не заявляємо. Як у нас кажуть: «Кого не впіймали, той не злодій». Може й так, подумалось, але якщо така людина, що псує чужу працю, не буде покарана тут, то її чекає ще більша кара. А поки хай подивляться мисливці-браконьєри землі на фото, де зафіксовано, що зробили вони з людською працею, та покаються бодай у душі.

Тернопільська організація Українського товариства мисливців і рибалок хоча й має певні повноваження, але на практиці з такими горе-мисливцями зробити нічого зазвичай не може.

– Тернопільська організація УТМР не знімає повністю своєї вини за нанесені збитки підприємству. Але хочемо зробити маленьке уточнення. Люди, які цим займаються, згідно з законом України про мисливське господарство та полювання, не можуть називатися цим почесним іменем – мисливець. Це браконьєри, які завдають неповторної шкоди не тільки агропідприємствам, а й нашому товариству, мисливській фауні, безжалісно винищують усе живе в природі. Звісно, боротьба з ними ведеться: проводяться нічні рейди, засідки, залучаються представники правоохоронних органів, інспекція охорони природи уповноваженого державного органу лісового і мисливського господарства. Браконьєри – люди не бідні, мають хороші джипи, тепловізори, прибори нічної стрільби, тому боротися з ними дуже важко. Тільки спільними зусиллями можна побороти це зло, – зауважив голова Тернопільської міськрайорганізації УТМР Григорій Каліновський.

Тернопільщина мисливці врожаї
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі