Коли у Тернополі запрацює анонсований механізм зняття балів за порушення ПДР?

Поліцейські пояснили, за яке порушення можуть забрати авто евакуатором, де його потім шукати і коли почнуть знімати бали за порушення, а не виносити постанови.

Тернополяни цікавляться, коли запрацює анонсований механізм зняття балів за порушення правил дорожнього руху.

Чи мають поліцейські додатково повідомляти про стягнення штрафу за адмінвідповідальністю і в який термін його потрібно оплатити? А також цікавляться випадками, коли поліція має право забрати авто евакуатором і де його потім шукати.

-Широко анонсували систему зняття балів за порушення правил дорожнього руху, а їх не знімають, натомість виписують постанови, - розповів 20хвилин телефоном тернополянин Григорій Іванчук. – Коли бальна система таки запрацює?

Тернополянин розповів, що днями постанову за порушення виписали його сусідові. Чоловік цікавиться, чи про це водій чи власник має бути додатково проінформований. І в який термін потрібно сплатити штраф?

- Недавно став свідком, як в Центрі міста евакуатор забирав автомобіль, поруч стояли патрульні поліцейські, - каже пан Григорій. – Цікаво, якою має бути підстава, аби автомобіль забрали? Де те авто потім шукати? І скільки доведеться сплатити, аби його повернули?

Також тернополянин цікавиться, за які порушення можуть усно попередити. Бо, каже, відколи у Тернополі працює патрульна поліції, не чув про жоден такий випадок. В основному на всіх виносять постанови.

Запитання тернополянина ми адресували до заступника начальника управління превентивної діяльності Головного управління нацполіції в області Олега Турлая та начальника управління патрульної поліції у місті Тернопіль Володимира Струка.

-Якщо виписали штраф, то повинні сплати його упродовж 15-ти днів, - пояснив Володимир Струк. - На постанові чітко вказані реквізити для сплати. Якщо водій не сплачує штраф у зазначений термін, сума автоматично подвоюється. І справу віддають до виконавчої служби, яка вже буде у подальшому займатися стягненням штрафу.

Авто може забрати евакуатор лише в тому випадку, коли воно перешкоджає руху транспорту. Також коли водій керує транспортним засобом без документів та перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

-Авто потрібно шукати на арештмайданчику, - каже Володимир Струк. - У Тернополі він знаходиться на вулиці 15 Квітня. Інспектори мають залишити повідомлення у тому місці, де стояв автомобіль. Також інформацію про автівку можна дізнатися за номером 102. Після того, як інспектори патрульної поліції перевірять, чи автомобіль, бува, не в розшуку, - виносять постанову, відповідно до адмінправопорушення.

Найбільш поширеним правопорушенням серед тернопільських водіїв є паркування, яке сильно перешкоджає руху транспорту. За таке потрібно сплатити 255 гривень штрафу.

-Попередження патрульні роблять у випадку, коли водій здійснив проїзд перехрестя заднім ходом, за використання звукового сигналу в межах населеного пункту, - пояснив Володимир Струк. – Також за порушення перевезення пасажирів водіями, але не маршрутних транспортних засобів.

Система штрафних балів розрахована на автоматичну фото- та відеофіксації. У Тернополі така система поки що не встановлена. Коли вона запрацює – наразі невідомо. Адже це питання має вирішуватись на законодавчому рівні, пояснив Олег Турлай.

-Щороку особі нараховується 150 штрафних балів, - пояснив Олег Турлай систему стягнення штрафів балами. - Або з моменту отримання посвідчення водія. Штрафні бали знімаються тільки за автоматичною автофіксацією, але, наголошую, вона поки що не діє. Адже ще не визначено на законодавчому рівні, які приладами вона має здійснюватись і механізм роботи.

Якщо система зафіксувала будь-яке з поршень, передбачених ч. 1 та 2 ст 122 Кодексу про адмінпорушення, виноситься постанова, де сказано, що накладено стягнення в 50 штрафних балів. Такий документ направляється власникові транспортного засобу за місцем реєстрації. Поки не використаються штрафні бали, штраф не накладається.

- Якщо оплачує протягом п’яти банківських днів, особа має право сплатити половину від вказаної в постанові сумі, і такий штраф вважається сплаченим, - пояснив Олег Турлай. – Наголошую, йдеться саме за порушення, яке зафіксовано автоматичною системою. Якщо після п’яти днів – сплачує повну суму, але дається добровільна сплата у 30 днів. Якщо і в цей період не сплатить, далі вимагатиме оплату виконавча служба.

Довідка

За що зніматимуть по 50 балів

- перевищення встановленої швидкості,

- порушення вимог дорожніх знаків, розмітки,

- порушення правил перевезення вантажів,

- порушення правил буксирування транспортних засобів,

- порушення правил зупинки-стоянки,

- порушення правил проїзду пішохідних переходів,

- ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах,

- рух тротуарами та пішохідними доріжками.

- порушення правил проїзду перехресть,

- порушення правил зупинок транспортних засобів загального користування,

- проїзд на червоне світло чи на заборонений жест регулювальника,

- порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду,

- порушення правил безпечної дистанції або інтервалу,

- розташування транспортних засобів на проїжджій частині,

- порушення правил руху автомагістралями,

- порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами, або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку,

- користування під час руху засобами зв’язку,

- порушення правил навчальної їзди.

Тернопіль штраф порушення ПДР
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі